ترقی در گزارش خبرگزاری نام مطرح كرد:

جشن سنندج نمونه ای از اتحاد اقوام در ایران است

جشن سنندج نمونه ای از اتحاد اقوام در ایران است

به گزارش خبرگزاری نام، قائم مقام حزب موتلفه اظهار داشت: امروز با وجود تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه و تشتت، مردم کردستان در کنار یکدیگر هفته وحدت را جشن می گیرند و انسجام خودرا به منصه ظهور می گذارند.حمید رضا ترقی قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب عدم توجه مردم به خصوص سیستان و بلوچستان و کردستان به فراخوان های دشمنان و تلاش ها برای حفظ وحدت در کشور همزمان با هفته وحدت اظهار داشت: تجربه فتنه های مختلف در کشور ما باعث شده است که مردم ما شامل شیعه و سنی و اقوام مختلف از یک بلوغ سیاسی برخوردار شوند که نقشه ها و طراحی های دشمن را برای ضربه زدن به استقلال و امنیت و اقتدار ملی را درک می کنند.
وی اضافه کرد: همین موضوع باعث شده است که سرمایه گذاری های سنگین دشمن که بوسیله پخش پول و نیز فعالیت رسانه ها و نیز فرستادن عوامل اپوزیسیون به کشور و نفوذ دادن آنها به جمع ها و گروههای مختلف تلاش می کنند تا از اختلافات مذهبی و قومی و قبیله ای در کشور ما به عنوان عامل بحران ساز بهره گیرند و امنیت کشور را به هم بزنند و ثبات سیاسی در کشور را خدشه دار کرده و و زمینه را برای اغتشاش و سوء استفاده دشمنان و تروریست ها فراهم آورند که البته مردم ما عمدتا به این تحرکات پاسخ منفی می دهند.
ترقی با اشاره به درک مردم از تحرکات دشمنان گفت: شاید عده معدودی که فریب این مسائل را می خورند در کوتاه مدت تحت تأثیر سلطه فضای مجازی قرار می گیرند اما زمانی که متوجه می شوند در پازل دشمن بازی می کنند به خود می آیند و آنها هم کنار می کشند و از هرگونه همکاری با دشمن پرهیز می کنند و این نشان دهنده مصونیت پیدا کردن ملت ما در مقابل توطئه ها و نقشه های دشمن مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
این کارشناس سیاسی با اشاره به بی توجهی مردم سیستان و بلوچستان به فراخوان های دشمنان اشاره کرد: در کردستان و سیستان و بلوچستان مردم نه فقط توجهی به فراخوان های مخالفین نکردند بلکه به شکل گسترده ای در جشن های هفته وحدت شرکت کردند.
وی افزود: امروز با وجود تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه و تشتت، مشاهده می نماییم که مردم کردستان حول محور پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) در کنار یکدیگر هفته وحدت را جشن می گیرند و انسجام خودرا به منصه ظهور می گذارند.
ترقی در ادامه بیان داشت: همه این ها نشان دهنده بلوغ سیاسی مردم ما است و طبیعتاً مردم با این بلوغ سیاسی تحت تأثیر یک عده محدودی از افراد فریب خورده یا وابسته به بیگانگان قرار نمی گیرد. حالا ممکنست دشمنان در مدت کوتاهی بتوانند جوی را در کشور ما ایجاد کنند اما ادامه آن امکان پذیر نیست و همه آن نشان دهنده این است که آن اصالت و هویت فرهنگی و ایرانی که ملت ما از سال ها قبل و از قرن های گذشته در درون خود پدید آورده است به شکلی است که سنی و شیعه در کنار هم برادرانه زندگی کرده است.
این کارشناس سیاسی اشاره کرد: زندگی مسالمت آمیز بین اقوام و قومیت های مختلف و مذاهب مختلف در کشور ما به وجود آمده است و همه این ها نسبت به وطنشان و کشورشان و تمامیت ارضی و استقلال ایران حساسیت ویژه دارند و اجازه سوء استفاده به دشمنان نمی دهند.
وی با اشاره به بیانات اخیر رهبری انقلاب در دیدار با مردم استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان درباب حفظ وحدت و پرهیز از اختلافات اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار مردم خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به توطئه حساب شده دشمن که طراحی شده است، اشاره فرمودند و آنرا افشا کردند و دشمن با تشکیل یک گروه بدنبال تحقیق و بررسی نسبت به نقاط بحران ساز در کشور ما است. البته این مساله را دشمن در منطقه دنبال می کند اما حساسیت آن برای ایران بیشتر است؛ پس آنان بدنبال آن هستند تا ببینند آیا می توانند از اختلافات مذهبی و قومی برای ایجاد تنش و اختلاف در داخل جامعه و از بین بردن انسجام و امنیت بهره گیرند یا خیر.
ترقی افزود: همانطور که رهبری انقلاب اشاره فرمودند مردم ما به این توطئه دشمن در ۲۵ و در ۸ مهر به فراخوان های دشمنان در نقاط مختلف کشور همچون در سیستان و بلوچستان و کردستان توجه نکردند. مردم نشان دادند که از رشد قابل قبولی در توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری برخوردار می باشند و به سفارش ایشان برای کنار گذاشتن اختلافات و زندگی مسالمت آمیز کنار یکدیگر گوش فرا دادند.


منبع:

1402/07/10
15:29:02
0.0 / 5
223
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام