از سوی سرلشكر موسوی انجام شد؛

اهدای نشان فداکاری به امیر محمدی فر

اهدای نشان فداکاری به امیر محمدی فر

به گزارش خبرگزاری نام، فرمانده کل ارتش با حضور در منزل امیر ناصر محمدی فر، فرمانده پیشین نیروی زمینی ارتش، نشان فداکاری را به وی اهدا کرد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش همزمان با ایام هفته دفاع مقدس با حضور در منزل امیر سرتیپ ناصر محمدی فر، فرمانده پیشین نیروی زمینی ارتش ضمن عیادت از وی، با اهدای نشان فداکاری، از این فرمانده دلیر و پیشکسوت سالهای جنگ تحمیلی و خانواده صبور و فداکار وی که در طول تمام این سال ها بخصوص دوران دفاع مقدس یار و حامی آن فرمانده کم نظیر دوران حماسه و خون بودند، تقدیر نمود.
امیر سرتیپ ناصر محمدی فر در سال ۱۳۴۶ وارد دانشگاه افسری شد و بعد از طی دوره کارشناسی و سپس دوره مقدماتی زرهی در شیراز در سال ۱۳۵۱ بعنوان فرمانده دسته گردان ۲۳۷ تانک تیپ ۳۷ زرهی مشغول به کار شد.
آشنایی با شهیدان اقارب پرست و کلاهدوز و خدمت با آنها در یک گردان زمینه کسب تجارب مدیریتی و نظامی را برای وی فراهم نمود. بعد از پیروزی انقلاب او همراه دیگر همرزمان خود به مقابله با عناصر ضد انقلاب در کردستان پرداخت. او بعنوان فرمانده ستون اعزامی از گردان ۲۳۴ زرهی برای نجات کردستان داوطلبانه به این منطقه رفت و در آزادسازی پادگان بانه نقش بسزایی داشت. با آغاز جنگ تحمیلی فرماندهی گردان ۲۳۴ سوارزرهی را بر عهده گرفت.
طی ماه ها حضور در شوش، فکه و چنانه دوشادوش دیگر رزمندگان به رزم بی امان با دشمن پرداخت و در عملیات های مهمی افتخارآفرینی کرد و در چند عملیات مجروح شد. وی سپس بعنوان افسر عملیات لشکر ۸۸ زرهی سیستان و بلوچستان در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب و قصر شیرین انتخاب شد. همزمان با تصدی فرماندهی تیپ ۲ این لشکر در منطقه عمومی سومار و غرب، فرمانده وقت نیروی زمینی (امیر سرلشکر حسنی سعدی)، مسئولیت تشکیل و فرماندهی تیپ ۳۵ تکاور در منطقه سومار را به وی ابلاغ و امیر سرتیپ محمدی فر نسبت به تشکیل تیپ ۳۵ تکاور اقدام نمود.
وی در شرایط دشوار عملیاتی بعنوان جانشین لشکر ۸۸ زرهی در منطقه غرب کشور منصوب و بعد از آن فرماندهی لشکر ۱۶ زرهی در منطقه مهران و صالح آباد را برعهده گرفت. فرماندهی لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه در منطقه عملیاتی قصر شیرین، جانشین قرارگاه عملیاتی جنوب و بعد از آن فرماندهی این قرارگاه هم از مسئولیت های اوست.
امیر سرتیپ محمدی فر که نشان فتح را به علت رشادت های دوران دفاع مقدس از فرماندهی معظم کل قوا دریافت کرده است، مدتی هم بعنوان جانشین معاونت هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، جانشین معاونت هماهنگ کننده ستاد مشترک ارتش، مشاور رئیس ستاد مشترک ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش مشغول به خدمت بوده است.
وی که از فرماندهان نمونه زمان جنگ تحمیلی و پس از آن بود، الان مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا است.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده اند.


منبع:

1401/07/03
14:26:12
0.0 / 5
428
تگهای خبر: ابلاغ , حامی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام