شمخانی در دیدار با وزیر خارجه عراق:

خروج نظامیان آمریكا از عراق مقدمه خروج آنان از كل منطقه است

خروج نظامیان آمریكا از عراق مقدمه خروج آنان از كل منطقه است

دبیر شورایعالی امنیت ملی اظهار داشت: اجرای هر چه سریعتر مصوبه مجلس عراق برای خروج نظامیان بیگانه از عراق مقدمه ی خوبی برای خروج آنان از کل منطقه است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، دریابان علی شمخانی در دیدار «فواد حسین» وزیر خارجه عراق با وی از اقدام دستگاه قضایی عراق در زمینه صدور حکم بازداشت ترامپ و پمپئو قدردانی نمود.
در این دیدار که قبل از ظهر امروز در دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی برگزار شد، شمخانی ضمن اشاره به روابط خوب دو کشور در حوزه های مختلف بر لزوم تسریع در اجرای کامل توافق نامه های مشترک در حوزه های مختلف تاکید نمود.
دبیر شورایعالی امنیت ملی ضمن اشاره به در هم تنیدگی امنیت، ثبات و آرامش در عراق و ایران، اظهار داشت: افزایش و تثبیت اقتدار و حاکمیت دولت عراق در برقراری نظم و اجرای قانون لازمه عبور از مشکلات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در این کشور است.
وی با اشاره به اینکه عامل اصلی بی ثباتی و بحران در منطقه، حضور شرارت بار نیروهای بیگانه بخصوص نیروهای آمریکایی است، عنوان کرد: اجرای هر چه سریع تر مصوبه مجلس عراق برای خروج نظامیان بیگانه از عراق مقدمه ی خوبی برای خروج آنان از کل منطقه است.
شمخانی با تقدیر از اقدام دستگاه قضایی عراق برای صدور حکم جلب ترامپ و پمپئو تاکید کرد؛ نباید اجازه دهیم خون شهیدان ابومهدی مهندس و قاسم سلیمانی پایمال شود و باید آمران و مرتکبین این جنایت تروریستی تحت پیگرد حقوقی قرار گرفته به اشد مجازات برسند.
وی با تکیه بر لزوم احیای موقعیت سیاسی و تاریخی عراق در جهان اسلام و کشورهای عربی اظهار داشت: شکل گیری این مهم فرصتی برای ایفای نقش فعال بغداد در راه رفع اختلافات و پشتیبانی از ثبات پایدار در کشورهای عربی و اسلامی خواهد بود. در این دیدار «فواد حسین» وزیر خارجه عراق هم ضمن اشاره به نقش ممتاز جمهوری اسلامی ایران در حفظ ثبات و امنیت منطقه خاطرنشان کرد: گسترش همکاری در همه زمینه ها بخصوص تسریع در اجرای پروژه های اقتصادی مشترک با کشور دوست و برادر ایران از اولویت های اصلی سیاست خارجی عراق به حساب می آید. ملت و دولت عراق هیچ گاه حمایت و کمک های حیاتی و نجات بخش برادران ایرانی در دفع فتنه تروریستی داعش در عراق را فراموش نخواهند کرد.

1399/11/15
12:55:05
0.0 / 5
1336
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام