رئیس سازمان زندان ها:

باید از ظرفیت های ائمه جمعه استفاده نماییم

باید از ظرفیت های ائمه جمعه استفاده نماییم

به گزارش خبرگزاری نام رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: معتقدیم باید برای تحقق فرمایشات و تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص اولویت قرار گرفتن اصلاح و تربیت از همه ظرفیت های ائمه جمعه استفاده نماییم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، حاج محمدی بامداد امروز به اتفاق جوهری، معاون سلامت، اصلاح وتربیت و حجت الاسلام وکیل پور مشاور فرهنگی با حجت الاسلام والمسلین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار رئیس سازمان زندان ها گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مورد زندانیان و خانواده های آنها عرضه کرد و اظهار داشت: معتقدیم برای تحقق فرمایشات و تاکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص اولویت قرار گرفتن اصلاح و تربیت وحتی تهذیب زندانیان و آموزشگاه نیکی ها شدن زندان ها از همه ظرفیت های متولیان فرهنگی بخصوص ائمه محترم جمعه در کنار نهادهای مردمی وجهادی می بایست استفاده نماییم.

وی اضافه کرد: زندان ها محیط مستعد ومناسبی برای اجرای مأموریت های ائمه جمعه به عنوان فرماندهان قرارگاه های فرهنگی کشور می باشد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری اظهار داشت: خداوند به شما و دست اندرکاران این کار بزرگ زندانبانی لطف کرده واین امکان و فرصت بزرگ را برای شما فراهم نموده و از هر طرف نگاه کنید فرصت خدمت است. در این فرصت خدمت، رفتار و کردار شهید والامقام شهید لاجوردی بهترین الگو می باشد. آن شهید عزیز، آیین زندانبانی را با روحیه پدری، اخلاص و احساس رسالت تربیتی آمیخته کرد و بسیار موفق عمل کرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به گزارش بیان شده اضافه کرد: جهت گیری های یاد شده کاملا صحیح است. استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و اقشار مختلف بخصوص متولیان فرهنگی، هدف گذاری هوشمندانه و دقیقی است که انشالله از ظرفیت ائمه جمعه محترم کشور هم در برنامه ریزی و ساماندهی کارهای فرهنگی در دو حوزه زندانیان و خانواده های زندانیان استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: مبحث زندانیان و خانواده ایشان می بایست در کانون اهتمام ائمه جمعه شهرها قرار گیرد.

در آخر این نشست مقرر شد کارگروهی متشکل از معاونین دومجموعه تشکیل و نسبت به برنامه ریزی واولویت بندی سرفصل های همکاری مشترک همچون نحوه استفاده از نهادهای فرهنگی و مردمی تحت اشراف ائمه محترم جمعه و دیگر موارد جمع بندی های لازم صورت گیرد.

منبع:

1399/10/14
01:05:29
0.0 / 5
1250
تگهای خبر: زندان , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام