روحانی:

دستورالعمل ها درباره طرح محدودیت تا چهارشنبه به اطلاع مردم برسد

دستورالعمل ها درباره طرح محدودیت تا چهارشنبه به اطلاع مردم برسد

رئیس جمهور اظهار داشت: تا بامداد چهارشنبه باید تمام دستورالعمل ها در مورد اجرای طرح جامع برای شهرهای در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد، به روشنی و دقیق، به اطلاع مردم برسد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی عصر دوشنبه در جلسه بررسی نهایی دستورالعمل های «طرح جامع اعمال محدودیت های پویا در مقابله با کرونا» که با اجرای آن از روز شنبه هفته آینده، محدودیت های شدید در شهرهای مختلف کشور به اجرا گذاشته می شود، تصریح کرد: تمام دستورالعمل ها در مورد اجرای این طرح برای شهرهای در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد، باید به روشنی و دقیق، تا بامداد چهارشنبه به اطلاع مردم برسد و به مراکزی که باید ابلاغ شود، اقدام گردد.
وی اظهارداشت: همینطور ضروریست به تمامی مشاغل، کارکنان، کارگران و کسب و کارها، مراکز آموزشی و گروههای که در طرح از آنها یاد شده، از سوی دستگاههای مسؤول ابلاغ های لازم انجام گیرد.
روحانی ضمن اشاره به اینکه برای مهار موج سوم ویروس کرونا که با عنایت به افزایش قدرت شیوع و بیماری زایی آن، بسیار سنگین تر از قبل است، همگان باید مقررات و دستورالعمل های مقابله با کرونا را بعنوان وظیفه ای شرعی و اجتماعی رعایت نمایند، اظهار داشت: پیروزی بر کرونا نیازمند کارزاری مبتنی بر «همبستگی» میان حاکمیت، همبستگی در بین نهادهای مدنی داوطلب و نهایتاً همبستگی درخلال شهروندان و حاکمیت است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه بسیج همگانی باید به آمادگی ملی برای مبارزه با بیماری بیانجامد، اضافه کرد: نیازمند ایجاد «آمادگی ملی» برای مبارزه با بیماری هستیم و نباید اجازه داد که رقابت های سیاسی، «احساس رهاشدگی» در شهروندان را تقویت کند.
روحانی ضمن اشاره به اینکه «در برابر کرونا یا همه بازنده ایم و یا همه پیروز» و دولت به دنبال پیروزی ملی و سلامتی برای همه است، اظهارداشت: بدون شک در تحریم و فشار حداکثری، هر تصمیمی برای مهار بیماری به «تصمیم سخت» بدل می شود اما اولویت نخست در انتخاب های سخت و تعیین سیاست های بهینه، «جان عزیز» هر ایرانی است.
رئیس جمهور با تاکید مجدد به همه سیاسیون، رسانه ها و صاحبان تریبون ها به جهت اینکه عرصه مقابله با کرونا و حفظ سلامت مردم را به میدان کشکمش های سیاسی تبدیل نکنند، اظهارداشت: دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا طی ۹ ماه گذشته، فارغ از جریان سازی های سیاسی و حاشیه پردازی های رسانه ای، به صورت هماهنگ و منسجم در راه خدمت به سلامت مردم کار خویش را انجام داده و هیچ وقت اجازه نداده اند این کشمکش ها و حاشیه پردازی ها مسیر خدمت را مختل کند.
روحانی خاطرنشان کرد: همه ما به نوبه خود در قبال جان و سلامت یکدیگر مسؤولیت داریم و باید به یکدیگر در این مبارزه نفس گیر کمک نماییم و همه دستگاههای دولتی همانطور که در ۹ ماه گذشته با اولویت قرار دادن مقابله با کرونا در شرایط تحریمی، تمامی همت و اراده خویش را برای تضمین سلامت مردم به کار گرفته در این بسیج عمومی، پررنگ تر و قویتر از گذشته در کنار وزارت بهداشت و درمان خواهد بود.
رئیس جمهور با تکیه بر اهمیت اطلاع رسانی دقیق و بموقع درباره جزئیات این طرح و جلب همکاری و همراهی مردم اظهار داشت: کمیته تبلیغات موظف است به روشنی و شفافیت با استفاده از ظرفیت های رسانه ای کشور و رسانه ملی و فضای مجازی مردم را نسبت به این طرح آگاه کند به صورتی که هیچکس نباید نسبت به این مورد دارای ابهام باشد.
روحانی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی در این راستا باید در یک مسیر واحد هدفمند انجام گیرد و از اظهارنظرهای متناقض و یا مشکوک و ابهام برانگیز که سبب مشوش شدن افکار عمومی می شود، پرهیز گردد. در همین راستا، تخلف از مقررات بهداشت عمومی باید بعنوان ضدارزش در فرهنگ عمومی جامعه تثبیت شود و موارد تخلف، بعنوان تعرض به حق الناس و حقوق عمومی مطرح شود.
رئیس جمهور اظهار داشت: نیروی انتظامی و بسیج ضروریست اجرای کامل و بدون استثنا، تصمیمات انضباطی مقررات فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت شدید بهداشتی را اجرا نموده و ضابطین نسبت به جریمه اقلیت بسیار کوچک متخلفین که امنیت بهداشتی جامعه را به خطر می اندازند، اقدام نمایند.
روحانی اظهارداشت: وزارت بهداشت و درمان هم همانطور که در بیانیه ام به آن اشاره کردم به صورت کامل و بدون اغماض، طرح نظارت بر قرنطینه مبتلایان و شناسایی حلقه تماس و اخطار و در صورت ضرورت جریمه را اجرا نماید.
رئیس جمهور قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا را هم موظف کرد اجرای همه مصوبات ستاد ملی از جانب دستگاههای مسئول را پیگیری و رصد نماید و گزارش آنرا ارائه نماید.
روحانی اظهارداشت: سازمان برنامه و بودجه هم موظف است اعتبارات مورد نیاز وزارت بهداشت و درمان و دیگر دستگاههای مسئول در امر مقابله با کرونا را به فوریت تأمین کند.


1399/08/26
20:17:33
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: ابلاغ , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام