معاون پارلمانی رییس جمهور:

همه ملت برای تشکیل مجلس قوی به میدان بیایند

همه ملت برای تشکیل مجلس قوی به میدان بیایند

به گزارش خبرگزاری نام، معاون امور مجلس رئیس جمهور اظهار داشت: انقلاب متعلق به ملت ایران است و باید همگان در زمینه مشارکت در انتخابات برای تشکیل مجلس کارآمد و قوی در میدان حضور یابند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سید محمد حسینی در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد اظهار داشت: سالانه باید صدها هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می شد که عقب ماندگی هایی در این عرصه وجود دارد و الان بالغ بر ۲ میلیون واحد مسکونی درحال ساخت است.
معاون رئیس جمهور در امور مجلس اظهار داشت: ایران از نظر ارتباط زمینی و ریلی ظرفیتهای بسیاری دارد و در استانهای مختلف کشور گسترش مسیرهای ریلی دنبال می شود.
حسینی اظهار داشت: امروز پروژه های بزرگی در کشور در حال انجام می باشد که بعضی از آنان همانند فاز ۱۱ پارس جنوبی باعث ایجاد درآمد برای کشور می شود.
وی اضافه کرد: بالغ بر ۷ هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور داشتیم که حل مشکلات آنان در دستور کار قرار گرفت.
حسینی بیان نمود: نرخ بیکاری تا ۲ درصد کاسته شده و این آمار درحال بهبود است و در بعضی از استان ها بیکاری هم به صفر رسیده است و واحدهای صنعتی و تولیدی نیازمند نیروی کار هستند.
معاون امور مجلس رئیس جمهور بیان نمود: برای پیشرفت کشور باید مجاهدت و کار شبانه روزی انجام داد و امروز ایران به کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل گشته است.
وی افزود: رئیس جمهور در خلال این مدت ۲۵ سفر خارجی داشته که در این سفرها علاوه بر موضوعات سیاسی، مسائل اقتصادی هم دنبال می شود و ایران در این زمان به عضویت گروههای مختلف درآمده است.
وی اظهار داشت: این دولت به دنبال حاشیه سازی و مسائل بیهوده نیست و تلاش می شود با مجاهدت، عقب ماندگی ها با روحیه مردمی حل شود و در این خصوص مسؤولان باید در میان مردم و یار و غمخوار آنان باشند.
حسینی اظهار داشت: امروز در آستانه انتخابات موقعیت حساسی در کشور داریم و در کل دنیا ۶۶ کشور انتخابات دارند که این حضور ملت تفسیر می شود.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: انقلاب متعلق به ملت ایران است و باید همگان در زمینه مشارکت در انتخابات برای تشکیل مجلس کارآمد و قوی در میدان حضور یابند.
وی اضافه کرد: در خلال این مدت کارهای بسیاری که سالیان سال بر روی زمین مانده بود و نیمه کاره رها شده بود تکمیل و اتمام شد.
وی با اشاره به اینکه در انتخابات باید شاهد حضور گسترده مردم باشیم اضافه کرد: قم در این حوزه پیشگام و همواره تأثیرگذار بوده و این شهر بعنوان پایگاه جهانی شناخته می شود.
حسینی اظهار داشت: مجلس جایگاه اصلی در قانون اساسی دارد و بر خلاف برخی کشورها که مجلس جایگاه قویی ندارد در ایران این گونه نیست و مجلس قوی می تواند برای پیشرفت کشور اثر بخش باشد.
وی ابراز کرد: در سالیان گذشته آمریکایی ها از انتخابهای جنگ صحبت می کردند در حالیکه امروز صحبتی از انتخابهای روی میز نیست و حضور گسترده در زمینه انتخابات می تواند دشمن را ناامید کند.


منبع:

1402/11/20
15:45:58
0.0 / 5
279
تگهای خبر: پروژه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام