دلخوش:

چرا مجمع تشخیص زودتر از شورای نگهبان در رابطه با مصوبات مجلس نظر می دهد؟

چرا مجمع تشخیص زودتر از شورای نگهبان در رابطه با مصوبات مجلس نظر می دهد؟

به گزارش خبرگزاری نام، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدامات هیات نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت که چرا هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام جلوتر از شورای نگهبان در رابطه با مصوبات مجلس در لایحه بودجه نظر می دهد؟


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سیدکاظم دلخوش در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار داشت: طبق اصل ۱۱۲ قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام مرجع رفع اختلاف نظر بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است و تفسیر برعهده مجمع قرار داده شده است.
وی افزود: هم اکنون هیات نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیش از بررسی مصوبات مجلس در شورای نگهبان، به بررسی مصوبات می پردازد، نمونه بارز آن در رابطه با بودجه است که مجمع تشخیص مصلحت نظام در بعضی موارد ابهام گرفته و آنها را رد کرد. وقتی این اتفاق می افتد شورای نگهبان خویش را صالح به رسیدگی به این موارد نمی داند و عملا این مورد روی زمین می ماند این همان وضعیتی است که در رابطه با دهها طرح و لایحه شاهدیم که در هیات نظارت مجمع مطرح شده و شورا به آن وارد نمی شود.
این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست که به این مورد ورود کرده و این مشکل را حل کند.
منبع:

1401/12/21
10:31:14
0.0 / 5
334
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام