واکنش انگلیس به بازداشت اخیر افراد در رابطه با این کشور در ایران

واکنش انگلیس به بازداشت اخیر افراد در رابطه با این کشور در ایران

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، وزارت امور خارجه انگلیس به دنبال بازداشت عوامل در رابطه با این کشور و افراد دو تابعیتی در ایران به علت نقش داشتن در ناآرامی ها، با مطرح کردن ادعاهایی خواهان اعمال تحریم های حقوق بشری ضد ایران شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از وبگاه روزنامه نشنال، دولت انگلیس با تکرار اظهارات مداخله جویانه در رابطه با امور داخلی ایران خواهان اعمال تحریم های حقوق بشری بیشتر ضد آنچه «افراد دخیل در سرکوب معترضان در ایران» می خواند، شد.
این درخواست از جانب دیوید لامی، وزیر امور خارجه دولت سایه انگلیس بعد از آن مطرح می شود که هفت نفر در رابطه با دولت انگلیس در ایران بازداشت شدند. گفته می شود که بعضی از آنها شهروندان دوتابعیتی انگلیسی-ایرانی هستند.
لامی با مطرح کردن ادعای نقض حقوق بشر توسط ایران، اظهار داشت: حکومت ایران باید از راه تحقیقی فوری توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل بابت هر جنایتی که مرتکب شده پاسخگو شود.
علاوه بر این، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس هم اخیرا در صفحه توییترش نوشت که دولت این کشور مقامات ایران را پاسخگو خواهد نمود.
وزارت امور خارجه انگلیس در رابطه با بازداشت اخیر افراد در رابطه با انگلیس و افراد دو تابعیتی در ایران، اظهار داشت که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از مقامات ایران در رابطه با گزارش های در ارتباط با این بازداشت هاست.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، اظهارات مقامات دولت انگلیس به دنبال این مطرح می شود که روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان، روز یکشنبه در اطلاعیه ای از ضربه به شبکه سازمان یافته در رابطه با انگلیس و فعال در جریان آشوب های اخیر در کرمان و دستگیری ۷ لیدر و عنصر اصلی آن اطلاع داد.
در متن این اطلاعیه آمده است:
«با الطاف الهی و اقدامات دقیق اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه ثارالله استان کرمان شبکه ای سازمان یافته تحت عنوان «زاگرس» که با هدایت مستقیم عناصری از کشور انگلیس و تشکیل تیم از عناصر فعال ضدانقلاب در داخل و خارج کشور به هدایت و راهبری توطئه های براندازی بخصوص در جریان آشوب های اخیر می پرداختند شناسایی و در یک عملیات موفق تحت ضربه قرار گرفت.
در جریان ضربه به این شبکه، تعداد ۷ نفر از عناصر اصلی و لیدرهای آن در داخل کشور که در امر برنامه ریزی، هدایت، تولید محتوا و اقدامات میدانی در اغتشاشات و آشوب های اخیر مشارکت داشتند دستگیر شدند و همزمان با اقدامات فنی و سایبری، گروهها و کانال های مرجع آنان هم از دسترس خارج و مسدود گردید.
همینطور بین عناصر دستگیر شده، برخی افراد دوتابعیتی هم حضور داشته اند که مترصد فرار از کشور بودند اما پیش از هر اقدامی در تور سازمان اطلاعات سپاه ثارالله استان کرمان گرفتار و روانه زندان شدند.»
منبع:

1401/10/07
09:11:26
0.0 / 5
452
تگهای خبر: بازداشت , برنامه , دولت , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام