سربازان گمنام امام زمان، پروژه جدید كشته سازی در خراسان شمالی را ناكام گذاشتند؛

کشف 11 قبضه کلت کمری و دستگیری 2 نفر در مانه و سملقان

کشف 11 قبضه کلت کمری و دستگیری 2 نفر در مانه و سملقان

خبرگزاری نام: خراسان شمالی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از کشف 11 قبضه اسلحه کلت کمری جنگی از نوع «آمریکایی» و مقادیر زیادی فشنگ و خشاب توسط سربازان گم نام امام زمان در شهرستان مانه و سملقان آگاهی داد.


سیدجواد ایلالی در گفت و گو با ایسنا از کوشش های شبانه روزی نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان در امتداد تامین امنیت عمومی شهروندان و کشف و توقیف اقلام ذکر شده و نیز شناسایی و دستگیری متهمان تقدیر کرد.
وی اشاره کرد: ۲ نفر در این رابطه دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شد و با تشکیل پرونده قضایی، مراتب در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان مطرح و درحال رسیدگی است.
ایلالی در تشریح جزییات ماجرا اظهار داشت: طبق بررسی های به عمل آمده، متهمان، اقلام مکشوفه را بمنظور تشدید اغتشاشات و راه اندازی پروژه «کشته سازی» و با هدف بهره برداری رسانه ای و روانی دشمن در جریان ناآرامی های اخیر از غرب کشور وارد استان کرده بودند که دو عامل اصلی این ماجرا با اشراف بموقع و اقدامات اطلاعاتی و امنیتی در کوتاهترین زمان ممکن، شناسایی و دستگیر شدند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اعلان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به سرکردگی استکبار جهانی و مشخصا آمریکای جهانخوار و اسرائیل غاصب، هدفی جز براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی در سر نمی پرورانند، به کسانی که بخواهند در این راه نقش پیاده نظام دشمن را ایفاء کنند درباب عواقب و نتایج این قبیل افعال مجرمانه شدیدا هشدار داد.
وی با اشاره به مجازات های پیش بینی شده در قانون درباب جرائم مقابل امنیت کشور اظهار داشت: قانونگذار در این خصوص مجازات های بسیار سنگینی برای متعرضان و متعدیان به امنیت و آسایش عمومی در نظر گرفته است. پس بر این اساس کسانی که مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی به طور مسلحانه قیام و شورش کنند به عنوان «محارب» شناخته می شوند و به مجازات «اعدام» محکوم خواهند شد.
این مقام قضایی درباره ی آخرین وضعیت متهمان پرونده نیز اظهار داشت: متهمان با صدور قرار قانونی (بازداشت موقت) روانه زندان شدند و تحقیقات تکمیلی جهت روشن شدن دیگر ابعاد ماجرا کماکان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، این اتفاق در حالی رخ می دهد که قبل از این نیز دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از کشف ۶ قبضه اسلحه کلت کمری جنگی از نوع «کوکا» و مقادیری فشنگ و خشاب و دستگیری یک متهم آگاهی داده بود.
منبع:

1401/09/23
10:54:14
0.0 / 5
549
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام