دهمین ناوگروه صلح و دوستی خزر به کشور بازگشت

دهمین ناوگروه صلح و دوستی خزر به کشور بازگشت

دهمین ناوگروه صلح و دوستی در دریای خزر اعزامی به کشور روسیه بعد از انجام مأموریت خود به کشور بازگشت.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، معاون هماهنگ کننده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش عصر چهارشنبه در مراسم استقبال از ناوگروه صلح و دوستی اعزامی به کشور روسیه اظهار نمود: در گذشته کشورهای دیگر تعیین کننده حضور یگان های نظامی ما در خزر بودند اما به برکت اقتدار انقلاب اسلامی در منطقه امروزه ایران کشور تعیین کننده است.
ناخدا یکم حمید قنبری با اشاره به اعزام هشتاد و چهارمین ناوگروه در جنوب همزمان با اعزام این ناوگروه به روسیه اضافه کرد: در آینده نزدیک ناوگروه دیگری عازم مسابقات جام دریا می شود.
وی با اعلان اینکه این ناوگروه ها حامل پیام صلح و دوستی به کشورهای همسایه هستند، اظهار داشت: رعایت شعائر اسلامی همچون خاصیت هایی است که نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران را از سایر ارتش های جهان متمایز می کند.
ناخدا یکم قنبری افزود: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای کشور نیز بر مبانی اعتقادی اسلام و اصول اخلاقی پایبند هستند.
گفتنی است، دهمین ناوگروه رزمی، آموزشی نیروی دریایی ارتش هفتم مرداد ماه امسال با هدف شرکت در رژه دریایی جمهوری فدراتیو روسیه عازم این کشور شده بود که بعد از انجام ماموریت شش روزه عصر امروز وارد کشور شده و در ناوگان شمال نیروی دریایی پهلو گرفت.


منبع:

1401/05/12
22:35:25
0.0 / 5
531
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام