اسفنانی خبر داد

به کارگیری ۱۴۰ نیروی جدید در تعزیرات

به کارگیری ۱۴۰ نیروی جدید در تعزیرات

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کفت: در مورد بلیط هواپیما شاهد افزایش قیمت بلیط هواپیما هستیم که مبحث به یکی از شعب ارسال شده و درحال رسیدگی است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدعلی اسفنانی در اولین جلسه خبری بعنوان سخنگوی سازمان تعزیرات با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اتفاقات اخیر قانون انتزاع بعضی از مسئولیت های وزارت صنعت و معدن و تجارت بود که در سال ۹۹ از جانب مجلس تصویب و از اواخر سال قبل اجرایی شد و لزوم داشت آئین نامه در ارتباط با سازمان تعزیرات اصلاحاتی در آن صورت گیرد و بنابراین اختیاراتی به سازمان و بعضی از مراجع دیگر افزوده شد.

وی اضافه کرد: اتفاقات دیگری که در سازمان تعزیرات رخ داده، به کارگیری ۱۴۰ نیروی جدید شامل رئیس شعبه تعزیرات است که با ارتقای کارکنان این سازمان و آزمونی که گرفته شد و مراحل علمی آن طی و مراسم تحلیفشان انجام شد.

اسفنانی خاطرنشان کرد: در بحث مواد لبنی پرونده هایی که در شعب ملی تشکیل شد، ۴ مورد محکومیت داشته است که یکی ۲۶ میلیارد تومان، یکی ۱۸ میلیارد تومان و دیگری ۱۰ میلیارد تومان و آخری ۸۳۰ میلیون تومان محکومیت شرکتهای تولیدی بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: متاسفانه در مورد بلیط هواپیما شاهد افزایش قیمت بلیط هواپیما هستیم که به یکی از شعب ارسال شده و رسیدگی می شود و حتما پیگیری می نماییم. ایرلاین ها یا اژانس های هواپیمایی مبلغ قابل توجهی را که تا ۵۰ درصد اضافه تر از قیمت است بعنوان شرط اسکان یا اقامت اضافه می کنند که به مردم می گویم تخلف است و هم گران فروشی و هم فروش الزامی است.
وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات سازمان تعزیرات در بحث گران فروشی در بلیط هواپیما اظهار داشت: در پرواز تهران به مشهد خبری به ما رسید که بلیط یک میلیونی تومانی را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته اند و از دو دستگاه پوز استفاده می نمایند تا ردیابی نشوند. بطور قطع آنهایی که این کار را کردند تخلف کردند و تخلفشان محرز است و حتما کشف می شود. حالا هم پرونده شان به یکی از شعب ملی ارجاع شده و پس از صدور حکم نتیجه را اعلام می نماییم. رئیس شعبه ملی که پرونده به آن ارجاع شده در سازمان هواپیمایی جلسه ای دارند که امیدواریم به نتیجه برسد. باید هزینه های اضافی را که از مردم گرفتند مسترد کنند.
وی اضافه کرد: در بحث دارو و تخلفات این حوزه که ضابط اصلی آن دانشگاه های علوم پزشکی هستند باید آمار را از آنجا تهیه کنید.
اسفنانی اظهار داشت: در بحث نانوایی ها و استفاده از کارتخوان های مخصوص در نانوایی ها به سبب این که به نتیجه کامل نرسیده و درحال اجراست اجازه دهید پس از اجرا نتیجه آنرا اطلاع رسانی نماییم.
وی تصریح کرد: بیشترین تخلفی که گزارش شده عبارت است از عدم درج قیمت و گران فروشی و عدم عرضه فاکتور و کم فروشی و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم صدور فاکتور و تقلب و سایر تخلفات است.

ادامه دارد...منبع:

1401/05/10
12:33:23
0.0 / 5
594
تگهای خبر: آزمون , پرونده , حكم , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام