در جمع افسران و خانواده كاركنان پایگاه شكاری شهید نوژه

رئیسی: تعرض به ایران اسلامی، با پاسخ شدیدا پشیمان کننده مواجه خواهد شد

رئیسی: تعرض به ایران اسلامی، با پاسخ شدیدا پشیمان کننده مواجه خواهد شد

رئیس جمهور با تاکید بر این که با تلاشهای نیروهای مسلح حقیقتاً سطح بالایی از بازدارندگی در کشور به وجود آمده است، اظهار داشت: با قدرت امروز ایران اسلامی، حتی فکر تعرض به خاک ایران هم از ذهن کسی خطور نمی نماید. امروز ملت های منطقه به قدرت ایران افتخار و به خاطر این قدرت احساس امنیت می کنند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز پنجشنبه با حضور در پایگاه شکاری شهید نوژه ضمن سان دیدن از یگان های حاضر و خلبانان F۴ این پایگاه، از دو دستاورد دفاعی نیروی هوایی ارتش رونمایی نمود.
رئیسی در جمع افسران و خانواده های آنها در پایگاه نوژه با اشاره به اینکه این پایگاه در دفاع مقدس خیلی خوب درخشید، اظهار داشت: هوشیاری پایگاه نوژه، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی در جهت خنثی سازی توطئه ها و فتنه ها ضد انقلاب اسلامی بود.
دکتر رئیسی عنوان کرد: خلبانان سرافراز این پایگاه با شجاعت و خطرکردن در عرصه های مختلف پشتیبان بزرگی در دفاع مقدس بودند. یکی از دلخوشی های رزمندگان در جبهه های دفاع مقدس، بعد از توکل به خداوند، پشتیبانی از آنها، بخصوص از پایگاه نوژه بود.
آیت الله رئیسی با گرامیداشت یاد شهیدان این استان بخصوص شهید همدانی، اظهار داشت: در دنیایی که خیلی ها برای تبلیغات و بلندآوازگی هزینه های کلان می کنند، نام ائمه اطهار و شهدا، با عنایت خداوند و محبتی که در دل مردم نسبت به آنها وجود دارد، همیشه بر سرزبان ها است.
رئیس جمهور همینطور با گرامیداشت یاد شهدای ارتش همچون شهیدان قرنی، بابایی، صیاد شیرازی و خلبانان شهید ارتش، عنوان کرد: شهدا بلندآوازه بودند و خداوند دل ها را متوجه آنها کرد.
رئیسی با ابراز خرسندی از بازسازی دقیق نیروهای مسلح بعد از آخر جنگ، خاطرنشان کرد: حقیقتاً با درایت فرمانده کل قوا، بعد از سال های دفاع مقدس نیروهای مسلح باردیگر به خوبی بازسازی و برای دفاع از کیان ایران اسلامی آماده شدند. نکته مهم در این روند این بود که این آماده سازی بدون احتیاج به کارشناسان خارجی و با تاکید بر توان متخصصین و نخبگان نیروهای مسلح انجام شد که روی پای خود ایستادند و صنایع دفاعی را تا مرز خودکفایی پیش بردند.
رئیس جمهور ضمن اشاره به اقدامات فنی و تخصصی انجام شده در پایگاه نوژه عنوان کرد: این اقدامات در جهت خودکفایی کشور است. با وجود این که بیشترین تحریم و تهدید در حوزه هایی چون صنعت دفاعی و انرژی اتمی است، بیشترین پیشرفت را هم در این دو حوزه شاهد می باشیم و معلوم می شود نیروهای مسلح نه فقط تحریم را دور زدند، بلکه تحریم ها را خنثی کردند.
رئیسی ضمن اشاره به خصوصیت های پایگاه نوژه در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و در زمان بازسازی نظامی بعد از جنگ تحمیلی اظهار داشت: پرنده های این پایگاه باید همیشه آماده پرواز باشند. نقاطی که به هر شکل تهدید کننده نظام و کشور ما هستند بدانند که از نگاه تیزبین نیروهای مسلح ما خارج نیستند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت های نظامی سبب تولید قدرت در کشور شده است، تصریح کرد: دشمن تحرکات و آمادگی نیروهای مسلح را رصد می کند و نه این که نخواهد ضد ما اقدامی انجام دهد، بلکه نمی تواند این کار را انجام دهد، چونکه در نیروهای مسلح ما توانایی، حضور بموقع و اراده وجود دارد.
دکتر رئیسی تاکید کرد: فرمانده معظم کل قوا و ما بعنوان دولت بارها اعلام نموده ایم؛ هر کسی را که بخواهد تعرضی به کشور داشته باشد، شدیدا پشیمان خواهیم کرد.
رئیسی همینطور ضمن اشاره به اهمیت حضور نیروهای مسلح در آب های آزاد و بین المللی، این اقدام را امنیت آفرین و قدرت آفرین برشمرد.
رئیس جمهور با تقدیر از خانواده کارکنان حاضر در پایگاه نوژه خاطرنشان کرد: سهم زیادی از موفقیت افسران و کارکنان این پایگاه مدیون حمایت های خانواده های آنها است.
رئیسی ضمن اشاره به نقش نیروهای مسلح در رفع مشکلات مردم، عنوان کرد: امروز در کشور جنگ نداریم، اما ارتش و سپاه در سیل و زلزله و کرونا به مردم خدمت می کنند؛ امروز ارتش و سپاه در کنار مردم هستند.1401/05/06
15:26:00
0.0 / 5
520
تگهای خبر: دولت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام