در گفت وگو با خبرگزاری نام

وزیر آموزش و پرورش: قانون رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

وزیر آموزش و پرورش: قانون رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

به گزارش خبرگزاری نام وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تلاش ما بر این است که ان شاءالله با همکاری سازمان های برنامه و بودجه و اداری استخدامی طی هفته آینده شیوه نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان نهایی و رتبه بندی در داخل وزارت خانه وارد عملیات اجرایی شود.


یوسف نوری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به تصویب و ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از جانب هیئت وزیران اظهار نمود: بر مبنای آیین نامه، شیوه نامه نهایی قانون رتبه بندی معلمان در دست تدوین است؛ این شیوه نامه شامل جزئیاتی است که هیأت های ممیزه باید بر مبنای آن کار کنند.
وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است که ان شاءالله با همکاری سازمان های برنامه و بودجه و اداری استخدامی طی هفته آینده شیوه نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان نهایی و رتبه بندی در داخل وزارت خانه وارد عملیات اجرایی شود.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، «رتبه بندی معلمان» ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۹ در چارچوب لایحه ای از جانب دولت به مجلس ارسال شد که کلیات آن در روز هجدهم خردادماه سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید، اما به علت تغییرات قابل توجه لایحه از جانب نمایندگان مجلس و عدم تأمین بار مالی آن، بعد از چند ماه معطلی در مجلس، از جانب شورای نگهبان رد و باردیگر به مجلس بازگشت داده شد.
با انجام اصلاحات وارده از جانب مجلس در ابتدای اسفندماه سال گذشته، رتبه بندی از جانب شورای نگهبان مورد موافقت قرار گرفت و در ۱۶ اسفندماه سال ۱۴۰۰ از جانب رئیس مجلس جهت اجرا به دولت و ۲۳ اسفندماه از جانب رئیس جمهور به وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور جهت تدوین آئین نامه اجرایی ابلاغ گردید. در نهایت روز گذشته سخنگوی آموزش و پرورش اعلام نمود که آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از جانب هیئت وزرا تصویب و جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
منبع:

1401/04/13
10:19:13
0.0 / 5
471
تگهای خبر: آموزش , ابلاغ , برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام