پیام تبریک وزیران امور خارجه کنگو، مغولستان، ایرلند، بورکینافاسو و اندونزی به امیرعبداللهیان

پیام تبریک وزیران امور خارجه کنگو، مغولستان، ایرلند، بورکینافاسو و اندونزی به امیرعبداللهیان

وزیران امور خارجه کنگو، مغولستان، ایرلند، بورکینافاسو و اندونزی در پیام های جداگانه ای خطاب به حسین امیرعبداللهیان، دریافت رای اعتماد از مجلس و شروع به کار وی در وزارت امور خارجه را تبریک گفتند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، «کریستوف لوتوندولا آپالا پن آپالا» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه جمهوری دموکراتیک کنگو با ارسال پیامی انتصاب حسین امیر عبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
وی در این پیام تمایل خود برای تقویت بیشتر روابط دوستانه و همکاری با کشورمان را ابراز داشته و برای امیر عبداللهیان در انجام وظایف خود در پست وزارت امور خارجه آرزوی موفقیت کرده است.
خانم «باتس تسگ باتمونخه» وزیر امور خارجه مغولستان، هم در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، دریافت رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه مغولستان در این پیام ابراز علاقمندی کرد، در جهت تقویت روابط دوستانه دیرینه میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان، بخصوص تقویت تجارت و همکاریهای اقتصادی با وزیر امور خارجه کشورمان همکاری کند.
«سایمون کاونی» وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند هم در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، دریافت رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند در این پیام ضمن اشاره به همکاری سازنده با کشورمان، بر حفظ گفتگوی مستمر با وزیر امور خارجه کشورمان و تداوم همکاری ها تصریح کرد.
«آلفا بری» وزیر امور خارجه جمهوری بورکینافاسو هم در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، دریافت رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه بورکینافاسو در این پیام برای همکاری با امیر عبداللهیان درجهت تحکیم روابط دوستانه دو کشور اعلام آمادگی کرد.
همینطور خانم «رتنو مرسودی» وزیر امور خارجه اندونزی در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، دریافت رای اعتماد و شروع به کار وی را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه اندونزی در این پیام ایران را یکی از شرکای مهم اندونزی در منطقه دانست و اضافه کرد: توسعه مناسبات در طول ۷۰سال روابط دیپلماتیک، زمینه ارتقاء همکاریهای فیمابین را فراهم نموده است.
خانم «رتنو مرسودی» ابراز امیدواری کرد، دوستی ها و همکاریهای میان دو کشور، منجر به ایجاد شرایط مناسبتر برای هر دو ملت بخصوص در دوران پاندمی کرونا شود.
منبع:

1400/06/22
23:46:39
0.0 / 5
859
تگهای خبر: مجلس , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام