موافقت كمیسیون انرژی با تحقیق و تفحص از عملكرد وزارت نفت

موافقت كمیسیون انرژی با تحقیق و تفحص از عملكرد وزارت نفت

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از موافقت اعضای کمیسیون با درخواست عده ای از نمایندگان به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت، اطلاع داد.


مصطفی نخعی در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، بیان نمود: جلسه امروز کمیسیون با دو دستور کار برگزار گردید. در بخش اول درخواست عده ای از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس در مورد عدم توسعه و تولید حداکثری از میادین نفتی مشترک با کشور های عراق و عربستان؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: آقای خضریان بعنوان نماینده متقاضیان توضیحات خویش را در این خصوص ارائه نمود. سپس نمایندگان وزارت نفت پاسخ های خویش را عرضه کردند. در نهایت تصمیم بر این شد که وزارت نفت گزارش تکمیل تری را متناسب با سوالاتی که مطرح شده به کمیسیون عرضه کند و کمیسیون بعد از بررسی دوباره نظر خویش را به صحن اعلام نماید.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه، خاطرنشان کرد: دستور کار دوم کمیسیون بررسی درخواست برخی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نفت بود که آقای خضریان بعنوان نماینده متقاضیان مسائلی را مطرح نمودند. توضیحات از جانب معاونین وزارت نفت هم عرضه شد. در نهایت رای گیری صورت گرفت و اعضای کمیسیون با رای قاطعی با این تحقیق و تفحص موافقت کردند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: حالا این امر ارجاع می شود به هیات رئیسه مجلس و بعد از بررسی در صحن مجلس در صورت تصویب در آنجا، باردیگر به کمیسیون ارجاع شده و ۱۵ عضو تیم تحقیق کننده انتخاب خواهند شد.
منبع:

1400/05/05
12:42:33
0.0 / 5
974
تگهای خبر: قاضی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام