عارف:

مناظره اول به صورتی سقوط اخلاق سیاسی بود

مناظره اول به صورتی سقوط اخلاق سیاسی بود

رئیس بنیاد امید ایرانیان اظهار داشت: نخستین مناظره انتخاباتی به صورتی سقوط اخلاق بود، آنچه بیش از هر چیز در مناظرات اخیر، اذهان را به خود مشغول کرده، سقوط اخلاق سیاسی است.


محمدرضا عارف در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار نمود: آنچه بیش از هر چیز در مناظرات اخیر، اذهان را به خود مشغول کرده، سقوط اخلاق سیاسی است. قرار بود در نظام جمهوری اسلامی ایران، جمهوریت، متصف به ارزش های اسلامی، همچون اخلاق باشد. وقتی جمهوریت تحت تاثیر قرائت های سلیقه ای قرار می گیرد و قرائت ضد حقوق مردم میدان داری می کند، اسلام اخلاقی و انسانی در حاشیه قرار می گیرد. معتقدم اگر با تفسیری حقوقی به بررسی صلاحیت ها پرداخته می شد، کاندیداهای حاضر در عرصه، بسی اخلاقی تر، انسانی تر و اسلامی تر عمل می کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد: نامزدهای محترم انتخابات می توانستند از فرصت این مناظره برای تبیین برنامه های خود به ویژه در موضوع اقتصاد استفاده بهتری بکنند اما با کمال تاسف این فرصت عمدتاً به بهتان زنی به یکدیگر و طرح مسائل حاشیه ای طی شد.

وی ادامه داد: همه نامزدهای محترم در نهادهای مختلف حاکمیت شامل قوه قضاییه، قوه مقننه و قوه مجریه مسئولیت داشته و دارند و بجای مسئولیت پذیری در قبال نارسایی های موجود وقت مناظره به بهتان زنی به یکدیگر و نقد گذشته و دولت مستقر که نماینده ای برای پاسخگویی به اتهامات وارده نداشت صرف شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: روی آوردن به شعارهای موهوم و نداشتن راهکارهای دقیق و حساب شده برای فائق آمدن بر مشکلات کشور در یک زمان بندی مشخص عمده مواردی بود که از نخستین مناظره انتخاباتی برداشت شد. تعدادی از نامزدهای محترم بجای آنکه با نگاه به آینده برنامه های خودرا تشریح کنند به گذشته برگشتند و نقد گذشته را در دستور کار خود قرار داده بودند در حالی که قرار نیست در گذشته متوقف بمانیم.

عارف با اعلان اینکه نخستین مناظره انتخاباتی به صورتی سقوط اخلاق بود، اشاره کرد: بعنوان یک شهروند ایرانی از نامزدهای محترم انتخابات میخواهم با شفافیت برنامه های اقتصادی خودرا در مطالبی به مانند مهار تورم، اشتغال، قیمت ارز، قیمت حامل های انرژی و نیز قیمت اقلام مصرفی نظیر گوشت و مرغ اعلام کنند و متعهد شوند اگر در یک بازه زمانی مشخص - بعنوان مثال یکساله_ به وعده های خود درباب موارد اعلام شده عمل نکردند و یا نتوانستند عمل کنند، با عذرخواهی از مردم برای ادامه مسیر در امتداد پاسخ به مطالبات بحق مردم چاره اندیشی کنند.
1400/03/17
12:36:42
0.0 / 5
1137
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام