روحانی در هیئت دولت:

آمریكا به تعهدات برگردد و خجالت نكشد

آمریكا به تعهدات برگردد و خجالت نكشد

به گزارش خبرگزاری نام رئیس جمهور اظهار داشت: در مقابل کاخ سفید اعلام کردیم که برگردید به قانون و خجالت نکشید، برگردید به مقررات و امروز و فردا نکنید و بدانید با بازگشت شما، ما بلافاصله به کلیه تعهداتمان برمی گردیم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور بامداد امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با تبریک مبعث پیامبر اسلام، اظهار نمود: انقلاب اسلامی آن روز به نقطه نهایی می رسد که اخلاق جامعه ما اخلاق پیامبر و اصحاب او باشد.
روحانی اظهار داشت: تا وقتی اهانت، تهمت، فحش، تکه پرانی و ظلم و ستم به زندگی و آبرو و حیثیت مردم در جامعه باشد، ما هنوز در پله های اول این راه هستیم.
وی افزود: انقلاب اسلامی برای این نبود که فقط شعار بدهیم، انقلاب اسلامی برای اخلاق، برادری و یاری به یکدیگر آمد. انقلاب اسلامی برای این آمد که سوءظن به هم نداشته باشیم.
رئیس جمهور اظهار داشت: اگر نظام جمهوری اسلامی خودرا خادم مردم و اداره کشور را از آن مردم دانست و انتخابات را بعنوان راه اصلی برای مدیریت کشور پذیرفت و به نظر مردم احترام گذاشت، به آسانی می توانیم از پیچ و خم ها بگذریم.
روحانی اشاره کرد: هرکجا مردم با نظام بودند و هرکجا نظام و مردم یک راه را انتخاب کردند پیروز شدند. هرکجا بین نظر نظام و مردم فاصله بوجود آمد، همه شکست خوردند.
وی با اعلان اینکه امروز روزی است که جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشتیم، اظهار داشت: اگر متحد و یکصدا باشیم، می توانیم پیروزی را لمس نماییم. پیروزی دور نیست، نزدیک است. طراحان شکست ایران و طراحان به زانو درآوردن ملت ایران امروز به شکست خودشان به صراحت اعتراف کردند.
رئیس جمهور اضافه کرد: وقتی ما در مقابل یک ابر قدرت سه ساله ایستادیم و امروز حاکمان جدید می گویند راه ۴ سال قبل غلط بوده است، پس ملت ایران به بزرگترین برتری تاریخی دست یافته است؛ حتما سپیده نزدیک است.
روحانی اشاره کرد: اگر خدای ناکرده به نظر مردم توجه نکردیم و دربرابر خواست آنها متواضع نبودیم و بال فروتنی را دربرابر مردم پهن نکردیم، پیروزی از آن ما نخواهد بود. اگر منافع مردم را کنار بگذاریم و فکر نماییم انتخابات چه خواهد شد، به آن انتخاباتی که می خواهیم نمی رسیم.
وی افزود: رهبر انقلاب با صراحت فرمودند که اگر آنهایی که پیمان را شکستند برگردند ما هم به پیمان برمی گردیم. رهبر انقلاب به صراحت گفتند اگر در مقابل قانون تسلیم شوند ما یک ساعت ادامه تحریم را مجاز نمی دانیم و تحریم باید برداشته شود. تحریم خواست صهیونیست است و ما نباید بگذاریم خواست صهیونیست و ارتجاع اجرائی شود.
رئیس جمهور با اعلان اینکه امروز با تدبیر می توانیم مسیر پیش رو را طی نماییم، اظهار داشت: تاریخ ایران نشان داد که تدبیر ایرانیان در روز سخت مشکلات را حل کرده است. امروز هم این چنین است. ما آماده ایم و در مقابل کاخ سفید اعلام کردیم که برگردید به قانون و خجالت نکشید، برگردید به مقررات و امروز و فردا نکنید و بدانید با بازگشت شما، ما بلافاصله به کلیه تعهداتمان برمی گردیم.
روحانی اظهار داشت: ما تا روز آخر پای این پیمان خواهیم ایستاد، آن وقت روزگار بهتری را تجریه می نماییم و می بینیم شرایط به شکلی است که به نفع همه مردم منطقه خواهد بود. امیداوریم آنهایی که روز گذشته قانون شکن بودند و امروز می گویند می خواهیم به قانون عمل نماییم، در عمل نشان دهند که به دنبال قانون هستند و نمی خواهند تروریسم اقتصادی را ادامه دهند.
وی افزود: همه شرایط به جهت اینکه همه هفت کشور به تعهدات قبل برگردند، آماده است به جز اینکه آمریکا باید در راهی که خودش آنرا شکسته است، پیشقدم باشد. برای بازگشت به تعهدات کل در مقابل کل و یا جزء در مقابل جزء هم آماده ایم. این شما هستید که می توانید مسیر درست و صحیح را انتخاب کنید. ادامه دارد...


منبع:

1399/12/20
11:28:16
0.0 / 5
878
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام