دریادار خانزادی:

حضور نداجا در آب های بین المللی سبب شكست دسیسه دشمنان شده است

حضور نداجا در آب های بین المللی سبب شكست دسیسه دشمنان شده است

به گزارش خبرگزاری نام فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: اعزام ناوگروه های نیروی دریایی به آب های بین المللی سبب شده تمام معادلات دشمن در دریا به هم بریزد که موجب شکست دسیسه های آنان شده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیین تجلیل از مهندسین نمونه و نخستین گردهمایی افسران فنی نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار خانزادی در منطقه یکم امامت این نیرو در بندرعباس اجرا شد.
امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت مولود کعبه امام علی (ع) و روز مهندس، اظهار داشت: امروز در جمع مردان پرتلاشی هستم که آنچه را نیست می سازند و آنچه را که هست عملکردش را به بهترین نحو ارتقا می دهند.
وی با تاکید بر این مساله که روز مهندس برای نیروی دریایی راهبردی ارتش، بیشتر از هر جای دیگر مهم می باشد، اضافه کرد: همیشه موفقیت در پیشرفت های فنی، توان رزمی و دیگر حوزه ها که نتایج مطلوب در نیروی دریایی ارتش به همراه داشت از ارتباط و هماهنگی های قوی با مجموعه مهندسی این نیرو به دست آمده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش یک نیروی تجهیزات محور است و ما بر پایه همین تجهیزات، ماموریت های محوله خودرا انجام می دهیم، اشاره کرد: تجهیزات دریایی بسیار پیچیده و مبتنی بر فناوری های روز و مورد نیاز در آب های بین المللی و لازمه بهره برداری از زیرساخت های پیچیده است و این شاخصه، نیروی راهبردی دریایی را متمایز از سایر نیروها می سازد.
دریادار خانزادی اضافه کرد: تنوع تجهیزات یعنی تنوع تخصص های موجود و این تخصص ها بخشی در حوزه ناوبری، تکاوری و تفنگداران دریایی و غیره هستند که تحت مدار شناورهای سطحی، زیرسطحی، هوادریا، تجهیزات جنگ الکترونیک، موشکی و اپتیکی تمرکز دارند.
وی اشاره کرد: اینکه امروز نیروی دریایی ارتش با اقتدار در دریای سرخ حضور دارد و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران را که توسط گروه های تروریستی نیابتی مورد تهدید قرار می گیرند را اسکورت کرده و به سلامت از مسیر تنگه باب المندب به سمت دریای سرخ عبور می دهد برای ما جای بسی شکر و عزتمندی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه اعزام ناوگروه های این نیرو سبب شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد، اظهار داشت: دشمنان می خواستند در مرحله اول بنادر را روی ما ببندند و در مرحله دوم دریاها و مسیرهای دریایی را برای کشتی های تجاری و نفتکش های ما ناامن کننده که با حضور بموقع و قاطع نیروی دریایی ارتش، این دسیسه ها شکست خورد.
در اختتام این مراسم از فرماندهان، مهندسین نمونه و مسئولانی که در به ثمر رسیدن پروژه های ساخت و ساز بومی اهتمام داشتند، قدردانی گردید.


منبع:

1399/12/07
23:32:10
0.0 / 5
803
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام