زارع:

واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می شود

واردات خودرو از مناطق آزاد انجام می شود

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: امکان ورود خودرو های خارجی از مناطق آزاد فراهم گشته است که در این حوزه درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی برای دولت حاصل می شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در تشریح نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: در چند روز اخیر کمیسیون تلفیق به بررسی اصلاحیه بودجه دولت پرداخته است در مجلس تلاش می شود بودجه تا آخر سال به دولت ابلاغ شود.
وی اضافه کرد: نظر دولت در زمینه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده های دامی تأمین شده است البته بر مبنای مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰، کمیته نظارتی متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزرای اقتصاد و دارایی، صمت و کشاورزی باید بر نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی و دارو نظارت داشته باشد و گزارش آن به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عرضه شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: امروز موادی از لایحه مانند افزایش حقوق دولتی معادن از ۸ هزار میلیارد تومان به ۱۰ هزار میلیارد تومان مصوب شد.
زارعی اضافه کرد: امکان ورود خودرو های خارجی از مناطق آزاد، فراهم گشته است که در این حوزه درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی برای دولت حاصل می شود همینطور جهت تأمین گاز مصرفی صنایع و پشتیبانی از تولید میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد دولت تعدیل یافته است.
کاهش تعرفه ورودی گمرک برای پشتیبانی از تولید
وی افزود: رشد درآمد ورودی گمرک و سایر کالاها افزایش حدود ۲۰ هزار میلیارد تومانی داشته است البته تعرفه ورودی گمرک برای پشتیبانی از تولید از ۴ درصد به ۲ درصد تعدیل شده همینطور ۳ هزار میلیارد تومان مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی هم کاهش یافته است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در ارتباط با هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: از آنجائیکه ادامه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به درخواست دولت صورت گرفته، ازاین رو منابعی که برای افزایش میزان یارانه نقدی به مردم در نظر گرفته شده بود کاهش یافته است و تا این لحظه کمیسیون تلفیق برای پرداخت یارانه نقدی همان پیشنهاد دولت را مبنا قرار داده است.
وی همینطور از شناسایی منابع پایدار برای دولت اطلاع داد و اظهار داشت: این منابع پایدار به سمت محرومیت زدایی از استان های مختلف همچون لرستان، سیستان و دیگر مناطق محروم کشور در حوزه هایی مانند اشتغال، صنعت، کشاورزی، مسکن، گردشگری، فناوری هزینه می شود. همینطور حوزه هایی مانند مبارزه با فقر مطلق، ایجاد اشتغال کوچک و متوسط، پشتیبانی از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و دستگاه هایی که در بودجه پیشنهادی دولت سهم خویش را دریافت نکرده اند مانند حوزه زندان ها و حوزه هایی مانند کاهش صدمه های اجتماعی و فرهنگی و … از این منابع برخوردار می شوند، درواقع منابع شناسایی شده به سمت موارد فوق سوق داده خواهند شد
زارع اظهار داشت: مصوبات دیگر کمیسیون تلفیق درباره رد دیون دولت به تأمین اجتماعی، متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری لشکری، تأمین اجتماعی و اعضای هیئت علمی و اجرای قانون جامع پشتیبانی از معلولان است که منابع آن از راه فروش سهام دولتی، طرح های عمرانی، سهام شرکتهای دولتی، حق الامتیازها، حقوق مالکانه که پیشنهاد دولت ۱۲۵ هزار میلیارد تومان بود، اما در مصوبه کمیسیون تلفیق به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت- اجرایی می شود.
وی با اشاره به اینکه از روز گذشته ردیف های لایحه بودجه که به توافق با دولت نیاز داشت، مورد بررسی قرار گرفته است، اضافه کرد: بعد از بررسی ها، منابع دولت از راه مالیات بر ارزش افزوده و مبحث ورود خودرو های خارجی از مناطق آزاد افزایش داده شد.


منبع:

1399/12/01
23:36:57
0.0 / 5
1130
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , زندان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام