صادقی:

اصلاح طلبان بر دو روی سكه انتخابات تاكید دارند

اصلاح طلبان بر دو روی سكه انتخابات تاكید دارند

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه تکلیف و حق دو روی سکه انتخابات است تاکید کرد، اصلاح طلبان به دو روی سکه انتخابات تاکید دارند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمود صادقی در نوزدهمین اردوی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی مستقل دانشجویان با اشاره به اینکه ما اصلاح طلبان سرانجام به این تصمیم رسیدیم که باردیگر مثل گذشته برای مشارکت فعال در انتخابات یک نهاد اجماع ساز داشته باشیم، اظهار نمود: انتخابات باید آزاد، قانونی، رقابتی و عادلانه باشد و ما بتوانیم کاندیدهایمان را برای برنامه ای راهگشا داشته باشیم.
وی افزود: اصلاح طلبان علاوه بر ۳۲حزب شورای هماهنگی از ظرفیت های خارج از احزاب هم استفاده می نمایند. ۱۵ شخصیت حقیقی به همراه ۳۲ حزب، نهاد اجماع ساز که یک جبهه یا ائتلاف از احزاب اصلاح طلب است را تشکیل دادند و بنا دارند برای ورود به انتخابات هماهنگی داشته باشند.

صادقی با طرح این پرسش که لزوم مشارکت مردم در انتخابات چه معنایی دارد؟ خاطرنشان کرد: آیا فقط مردم بیایند رای بدهند یا حق انتخاب هم دارند؟ تکلیف و حق دو روی سکه انتخابات است. رهبری می فرمایند که حتی آنانی که ما را قبول ندارند بیایند بخاطر ایران رای بدهند. اصلاح طلبان به دو روی سکه انتخابات تاکید دارند.
این نماینده مجلس دهم درباره احتمال ورود اصلاح طلبان به انتخابات با یک کاندید واحد، خاطرنشان کرد: وجود اختلاف دیدگاه امر غیر قابل انکاری است و این بر می گردد به سابقه تاریخی اصلاح طلبان. طی زمان تحولاتی به وجود آمده و این سبب دسته بندی شد؛ چپ قدیم و چپ جدید، راست سنتی و راست مدرن به وجود آمد و همین سبب وجود اختلاف شد و در عین حال سبب تنوع طیف شد. در انتخابات ۱۴۰۰ راهبرد رسمی اعلام شده اصلاح طلبان، هماهنگی در چهارچوب نهاد اجماع ساز است.
وی درباره انتقاد اصلاح طلبان از دولت روحانی، اظهار داشت: در دولت دوم روحانی ناهماهنگی ها در تیم اقتصادی و خروج آمریکا از برجام سبب شد ناکامی ها به وجود آید. مشکلات زمانی صورت گرفت که رویکرد دولت از رویکرد اصلاح طلبان فاصله گرفت. بهرحال دولت روحانی ضعف هایی داشت که ما مسئولیت آنرا نمی پذیریم.
منبع:

1399/12/01
13:54:48
0.0 / 5
924
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام