آیت الله اختری در مراسم معرفی جایزه جهانی آثار سردار سلیمانی:

خون شهیدان باعث جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در كالبد جامعه می شود

خون شهیدان باعث جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در كالبد جامعه می شود

به گزارش خبرگزاری نام رئیس کمیته پشتیبانی از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری اظهار داشت: خون شهیدان باعث جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان می شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، آیت الله محمد حسن اختری در آئین معرفی جایزه جهانی آثار سردار سلیمانی که در تالار حوزه هنری برگزار شد، اظهارداشت: تجلیل و تقدیر از خانواده های شهدای و ایثارگران، اقدامی اثرگذار و نقش آفرین در زنده نگهداشتن یاد شهدا، رشادت ها و خدماتی است که شهدا با فداکاری های خود به یادگار گذاشتند و همینطور سبب می شود روحیه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان رشد پیدا کند و گسترش یابد.
وی ادامه داد: همان گونه که خون شهیدان سبب جاودانگی می شود باعث ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه هم خواهد شد و همان گونه که خون در کالبد انسان حیات آفرین است، خون شهدا هم سبب تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه خواهد شد. امروز مساله مقاومت در خیلی از کشورها و منطقه خاورمیانه بعنوان یکی از برجسته ترین و شایسته ترین اقداماتی است که در جامعه صورت می گیرد مانند مقاومتی که مردم مظلوم یمن از خود نشان می دهند و مقاومتی که در فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی در جریان است.
رئیس کمیته پشتیبانی از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برگزاری مراسم هایی برای تجلیل از خانواده شهدا سبب تقویت جبهه مقاومت می شود، اظهار داشت: برگزاری چنین مراسم هایی باعث می شود که خانواده شهدا احساس نکنند که شهدا فراموش شده اند و جامعه شهدا و فداکاری هایشان را فراموش نمی کند و مردم شهدای خویش را به یاد دارند و زندگی آنها برایشان پرارزش است و سبب می شود خانواده شهدا روحیه بیشتری پیدا کنند و امید بیشتری یابند.
آیت الله اختری در ادامه بیان نمود: تجلیل از خانواده شهدا سبب می شود اهدافی که شهدا به دنبال آن بودند تحقق یابد، شهدا در کشورهای گوناگون مانند افغانستان، یمن، لبنان، عراق، پاکستان، سوریه، نیجریه، افغانستان و... اهداف والایی را در مقابل تجاوز و اشغالگری ها پیگیری می کردند که تجلیل از خانواده شهدا این اهداف را زنده و روحیه مقاومت را تقویت می کند.
وی با تکیه بر اهمیت اهداف مقدس شهدا، اظهار داشت: این اهداف که شهدا به خاطر ان شهید شدند دیگران احساس وظیفه می کنند که نباید در این راه کوتاه بیایند و تسلیم شوند.
رئیس کمیته پشتیبانی از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری اظهارداشت: در طول 42 سال پیروزی انقلاب اسلامی چه در داخل و چه در خارج از کشور شاهد بودیم با شهادت شهدا، راه شهدا زنده تر و باعث پایداری و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی شد.
وی ادامه داد: امروز جوانان روز به روز بیشتر به میدان می آیند و انتشار آثار شهدا مانند بنرها، عکس ها و کتب باعث می شود جوانان بسیاری به این راه مقابله با دشمن، اشغالگری، تجاوزگری ها و مقابله با تکفیری ها و داعش قدم بردارند و مقاومت را تقویت نمایند.
آیت الله اختری همینطور اظهار داشت: امروز آثار و برکات و دستاوردهای خون شهدا کاملا مشهود است شهدا عظمت بسیاری آفریدند.
در این مراسم جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی به خانواده شهدای مقاومت مانند خانواده شهید سلیمانی، شهید ابو مهدی المهندس، شهید موسوی و شهدایی از ترکیه، نیجریه و لبنان اهدا شد.
منبع:

1399/11/14
23:30:33
0.0 / 5
951
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام