جهانگیری:

وزارت های نیرو و كشاورزی در طرح ۵۵۰ هزار هكتاری جدی باشند

وزارت های نیرو و كشاورزی در طرح ۵۵۰ هزار هكتاری جدی باشند

به گزارش خبرگزاری نام خوزستان معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: برای اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی، باید وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی به صورت جدی پای کار بیایند تا ۲۵۵ هزار هکتار باقی مانده هم اجرایی شود.اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری در هویزه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در سال ۷۵ و در زمان سفر مقام معظم رهبری به خوزستان اعلام گردید که این طرح باید صورت گیرد اما تا سال ۹۲ از ۵۵۰ هزار هکتار مورد نظر، ۷۴ هزار هکتار اجرایی شده بود.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در این دولت با مجوزی که برای تأمین اعتبار دریافت شد، ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کردیم و تابحال ۲۹۵ هزار هکتار از این طرح اجرایی شده است.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، ۳.۵ میلیون تن به محصولات کشاورزی کشور نسبت به میزان تولیدات قبل از اجرای طرح افزوده شده است و با اتمام کل طرح، ۹.۵ میلیون تن به تولید محصولات کشاورزی کشور افزوده خواهد شد.

جهانگیری بیان نمود: کشت های استراتژیکی در این اراضی انجام شده و درآمد کشاورزان هم به همین نسبت افرایش یافته است و بسیار خوشحال هستیم که زندگی بخش بزرگی از مردم که در روستاها هستند از نظر درآمدی افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: در طول این سال ها، قیمت خرید گندم از کشاورزان هر ساله افزوده شده است به شکلی که در سال ۹۲ هر کیلوگرم گندم از کشاورزان ۴۲۰ تومان خریداری می شد و سال جاری هر کیلوگرم گندم بیشتر از ۴ هزار تومان از کشاورزان خریداری می شود.

معاون اول رئیس جمهور افزود: این گندم به مردم کیلویی ۶۰۰ تومان فروخته می شود تا بتوانیم نان ارزانی در اختیار مردم قرار دهیم.

وی اظهار داشت: برای اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی، باید وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی به صورت جدی پای کار بیایند تا ۲۵۵ هزار هکتار باقی مانده هم اجرایی شود.

جهانگیری ضمن اشاره به خواسته های مردم بعضی از روستاهای هویزه در مورد نبود گاز و اشتغال اظهار داشت: متاسفم که در منطقه ای که نفت و گاز وجود دارد، بعضی از روستاییان از نعمت گاز بی بهره هستند. روزی که دولت را تحویل گرفتیم، کل روستاهایی که در کشور گاز داشتند ۱۴ هزار روستا بود اما امروز ۳۲ هزار روستا در ایران از نعمت گاز بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: استاندار خوزستان پیگیری خواهد نمود تا برای گازرسانی روستاهایی که در این منطقه گاز ندارند، اقدام گردد.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، معاون اول رئیس جمهور عصر امروز در ادامه نخستین روز سفر خود به خوزستان از اراضی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری در هویزه بازدید.

در فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، ۲۵ هزار هکتار اجرایی شده و برای فاز دوم هم ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار برنامه ریزی شده است.

جهانگیری در این بازدید با اهالی منطقه هم دیدار و با آنها در مورد مشکلات شان گفتگو کرد. تأمین آب دام و تأمین آب مورد نیاز کشاورزی و تأمین علوفه و هم حل مشکلات اشتغال همچون خواسته های مردم منطقه از معاون اول رئیس جمهور بود.

جهانگیری همینطور در یادمان شهدای هویزه، به مقام شهیدان ادای احترام کرد.

منبع:

1399/11/11
21:44:27
0.0 / 5
814
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام