استاندار گیلان تاكید كرد

شتاب در بازبینی طرح های هادی روستایی

شتاب در بازبینی طرح های هادی روستایی

از گیلان استاندار گیلان لزوم شتاب در بازبینی طرح های هادی روستایی و تسهیل در عرضه خدمت به روستانشینان از قبیل صدور پروانه های ساختمانی در کوتاه ترین زمان را از مصوبات نشست با مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی عنوان نمود و اظهار داشت: بر توسعه بالغ بر ۲۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی استان اهتمامی جدی داریم.


ارسلان زارع امشب در حاشیه جلسه با مجمع نمایندگان گیلان در جمع خبرنگاران، بررسی مسائل حوزه های مختلف استان را از مصوبات جلسه عنوان و اظهار نمود: در این جلسه مسائل در رابطه با طرح های هادی روستایی، کاربری ها و لزوم بازبینی و چالش های آن بررسی گردید.
وی ادامه داد: در این نشست مدیرکل بنیاد مسکن استان در مورد اقدامات مثبت صورت گرفته پیرامون اجرای طرح های هادی، برنامه های پیش رو و صدور اسناد مالکیت روستانشینان گزارشی عرضه کرد.
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم تسهیل در عرضه خدمت به روستانشینان از قبیل صدور پروانه های ساختمانی در کوتاه ترین زمان و تسریع در بازبینی طرح های هادی و تغییر کاربری بعد از دریافت نظر دستگاههای مرتبط، تصریح کرد.
وی به انجام روند بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی هم اشاره و ابراز امیدواری کرد که با توجهی که نمایندگان به عمران و آبادانی روستاها و تأمین قیر مجانی و اجرای طرح های هادی دارند؛ شاهد توسعه در بالغ بر ۲۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی گیلان باشیم.
رسول فرخی، رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه گیلان در حوزه های ساخت و ساز روستایی با دیگر استان ها متفاوت می باشد، اظهار داشت: در این نشست برای دستیابی به راهکارهای قانونی در جهت رفع مشکلات روستانشینان و راه اندازی واحد مسکونی متناسب با جمعیت خانوار در آن منطقه بحث و تبادل نظر شد.
وی عمده مشکلات روستانشینان در حوزه ساخت و ساز را در بخش منابع طبیعی و اراضی ملی دانست و اضافه کرد: امیدواریم با محوریت استاندار و همکاری بنیاد مسکن و نمایندگان خانه ملت، بتوانیم این مشکل را برطرف نماییم.
فرخی کوشش برای ماندگاری روستانشینان، پیشگیری از مهاجرت آنان به شهر و حفظ کاربری اراضی را از اهداف اصلی در کشور عنوان و تصریح کرد: با این اقدام اقتصاد روستا رونق می گیرد که باید با تلاش مضاعف تسریع شود.1399/11/05
01:06:25
0.0 / 5
1418
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام