معاون اجتماعی قوه قضائیه:

معاونان جلوگیری از وقوع جرم باید بعنوان مسؤلان بدون مرز نقش آفرینی كنند

معاونان جلوگیری از وقوع جرم باید بعنوان مسؤلان بدون مرز نقش آفرینی كنند

به گزارش خبرگزاری نام معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار داشت: امروز مسئولیت ما نسبت به مردم، دستگاه قضایی و رئیس قوه قضاییه چند برابر است و معاونان جلوگیری از وقوع جرم باید بعنوان مسؤلان بدون مرز، هر جا و در هر زمینه که امکان آن فراهم باشد به میدان آمده و نقش آفرینی کنند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه دومین همایش معاونان اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم استان ها، در ارتباط با نسخه ارتقاء یافته سند تحول قضایی و برنامه های سال ۱۴۰۰ به صورت ویدئو کنفرانس با حضور محمدباقر الفت، معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، قائم مقام و مدیران کل در سالن معاونت برگزار شد.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در این جلسه ضمن اشاره به سند تحول قوه قضاییه اظهار داشت: ظرف یکی دو سال قبل تحولات بزرگی در قوه قضاییه رخ داده است، که اگر به مفاد و محتوای این اسناد دقت نماییم شاهد یک نگاه تحولی جدی، سودآور و موثر به حال ملت و دولت خواهیم بود.
الفت خطاب به معاونین استان ها تاکید کرد: همه باید برای تهیه و تولید برنامه های سند تحول قضایی تلاش نماییم، تا با غیرت، حساسیت، تعصب و اهمیت سازمانی برنامه ها را به نحو شایسته اجرا شود. همینطور تدوین برنامه ۱۴۰۰ باید مبتنی بر سند تحول قضایی باشد.
وی تصریح کرد: امروز مسئولیت ما نسبت به مردم، دستگاه قضایی و رئیس قوه قضاییه چند برابر است و معاونان جلوگیری از وقوع جرم باید بعنوان مسؤلان بدون مرز، هر جا و در هر زمینه که امکان آن فراهم باشد به میدان آمده و نقش آفرینی کنند.
این مقام قضایی ضمن اشاره به نقش نهادهای داوری و میانجی گری اظهار داشت: قوه قضاییه از ایجاد، توسعه و تکامل نهادهای مستقل داوری و میانجی گری حمایت می کند و الزاماً به دنبال تصدی گری در این عرصه ها نیست. اما چون عملکرد مثبت و دقیق این نهادها در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ها موثر است، این انتظار از قوه قضاییه می رود که بر آراء صادره از این نهادها کماکان نظارت داشته باشد.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در ادامه از توجه ویژه ای که رئیس دستگاه قضا به مبحث پیشگیری و معاونت پیشگیری دارد اشاره نمود و به نقل از وی اظهار داشت: باید حوزه پیشگیری را قوی کرد، فعالیت ها را توسعه داد و مانع از افزایش پرونده در دادگستری ها شد.
او همینطور به معاونان پیشگیری استان ها یادآوری کرد که با همکاری مدیران زندان ها، بازرسی از زندان، سلول و بندها را در دستور کار خود قرار دهند.
در این ویدئو کنفرانس معاونان اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و هرمزگان به تشریح، تبیین عملکرد و اقدامات استان خود پرداختند.
منبع:

1399/11/04
14:40:59
0.0 / 5
1342
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام