رییسی:

مشكلات كشور با مذاكره حل نمی گردد

مشكلات كشور با مذاكره حل نمی گردد

خبرگزاری نام: رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: آنها که فکر می کنند با مذاکره مشکلات کشور حل می شود اشتباه می کنند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری استان سمنان اظهار نمود: عدالت مبنا و اساس نظام دینی و محور ارتباطات در قانون اساسی است. خواست مردم و جامعه اسلامی از دولمتردان و دست اندرکاران نظام، عدالت است.

وی اضافه کرد: همه بخش های نظام باید خودرا برای اجرای عدالت موظف بدانند. در جامعه اسلامی ما، نظام اداری عادلانه را باید باید به دنبالش باشیم؛ در نظام اداری و ارتباطات اداری عادلانه باید به قانون و قانونمداری اصل باشد و هیچکس نباید به خود اجازه دهد حقوق عامه و خاصه مردم را زیرپا بگذارد.

رئیس قوه قضاییه با اعلان اینکه شناخت حق، گرایش به حق و ایستادگی پای حق سه اصل مهم هستند، اظهار داشت: فساد نقطه مقابل عدالت است؛ خارج از شدن از اعتدال را فساد می گویند. امروز ملاک در اجرای عدالت قانونمداری است. مجلس قانونی وضع می کند و دستگاه های اجرائی و قضایی خودرا باید موظف به اجرای قانون بدانند.

وی اشاره کرد: اگر بخواهیم در نگاه مردم اعتماد آفرینی نماییم، اجرای عدالت تضمین کننده است. نیروی انسانی کارآمد بسیار و هم ذخایر ارزشمندی وجود دارد؛ در استان سمنان معدن، زمین های کشاورزی و دیگر ذخایر باارزش بسیاری وجود دارد و فضای کسب وکار سالم در این استان وجود دارد.

رئیسی اضافه کرد: باید از کارآفرین و سرمایه گذار پرسید که مشکلات کجاست و این موانع حل شود. قاچاق یکی از اصلی ترین موانع تولید است و باید موانع تولید را برطرف کرد.

وی افزود: هرکاری که بتوان برای فعالان اقتصادی انجام داد که تولید را تسهیل کند باید انجام داد. قوانین برای رفع موانع تولید وضع شده است؛ آنجاییکه به قوه قضاییه مرتبط می شود باید دستگاه قضایی پشتیبان و حامی تولیدکننده باشد.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: فعال کردن دادگاه های تخصصی در استانها موردتاکید ماست. فعال کردن نظام داوری یکی دیگر از اموری است که ما روی آن تاکید داریم. هرچه داوری فعالتر باشند مسائل کمتر به دستگاه قضایی کشیده می شود خصوصا در حوزه فعالان اقتصادی.

وی اشاره کرد: می توان سازوکارهایی ایجاد کرد که با دریافت تسهیلات و تقسیط بدهی، فعال اقتصادی با تملک مواجه نشود. تملک به مفهوم متوقف کردن تولید نیست؛ بانک، چون امکانات مالی بیشتری دارد باید واحد تولیدی را فعال تر هم کند نه اینکه تولید را متوقف نماید و حتی اگر کسی را تحت تعقیب قرار دهیم به هیچ عنوان نباید به کندشدن واحد تولیدی بیانجامد.

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: رزمایش های ارتش و سپاه تمام کارشناسان دفاعی را به تحسین واداشت امروز در منطقه حرف اول را می زنیم و این کار در میدان انجام شده است.

وی افزود: ایران قوی می تواند تحریم ها را خنثی کند؛ آنها که فکر می کنند با مذاکره مشکلات کشور حل می شود اشتباه می کنند. به هیچ وجه مذاکره معضلات کشور را حل نخواهد کرد؛ هرجا ما پا پیش گذاشتیم دشمن عقب کشید و همه لایه های مختلف در همه نظام در قوی شدن نقش دارند.

رئیسی اشاره کرد: امروز باید همه تلاش ها در امتداد ایجاد امید در میان مردم باشد. نا امید کردن مردم از گناه های نابخشودنی استو مردم باید احساس کنند در میدان عمل یک اتفاق متفاوت درحال رخ دادن است و وقتی مردم می بینند در حوزه دفاعی این حرکت باارزش اتفاق می افتد امیدوار می شوند.

رئیس قوه قضاییه اشاره کرد: استان سمنان از استان های امن کشور است و هماهنگی پیش نیاز توسعه استان است. همکاری و هماهنگی در استان سمنان را باید قدردان بود.

این خبر تکمیل می شود...منبع:

1399/11/02
12:15:47
0.0 / 5
1707
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام