سلامت و امنیت انتخابات، اصلی ترین اولویت وزارت كشور است

سلامت و امنیت انتخابات، اصلی ترین اولویت وزارت كشور است

خبرگزاری نام: دبیر ستاد انتخابات کشور سلامت و امنیت انتخابات را اولویت اصلی وزارت کشور دانست و خواهان توجه جدی مجریان انتخاباتی به این مساله در فرآیندهای انتخابات 1400 شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید اسماعیل موسوی در ششمین دوره طرح جامع آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات ریاست جمهوری ویژه استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل که به میزبانی تبریز برگزار شد، اظهار نمود: برگزاری سالم و امن انتخابات یکی از جدی ترین اولویت های وزارت کشور و انتظار این وزارتخانه از دست اندرکاران انتخابات در همه استان هاست.
حساسیت و دقت مجریان انتخابات مجلس یازدهم در اسفند سال قبل به حدی بود که حتی یک صندوق رای، ابطال نشد و در آینده نیز این مساله با جدیت بیشتری در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها مورد توجه خواهد بود.
وی به تبیین نقش آموزش مجریان در برگزاری سالم و امن انتخابات نیز پرداخت و اضافه کرد: برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای دست اندرکاران انتخابات در استانها، شروع شده و تا اختتام بهمن ماه آموزش های انتخاباتی تمام می شود.
دبیر ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد ۱۴۰۰، انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شش حوزه و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی در کشور برگزار می گردد.
او در آخر اظهار نمود: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری برگزار می شود.
منبع:

1399/10/27
18:40:05
0.0 / 5
1155
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام