محسن رضایی:

ملت ما از دست لیبرال ها و غربگرایان خسته شده است

ملت ما از دست لیبرال ها و غربگرایان خسته شده است

به گزارش خبرگزاری نام دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ملت ما از دست لیبرال ها و غربگرایان خسته شده است، اظهار داشت: به وحدت کبیر در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر امروز (پنجشنبه ۲۵ دی ماه) در همایش رؤسا و دبیران استان های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: نیاز بود این حرکت زودتر شکل می گرفت و ان شاءالله دوستان این صفوف را برای آینده فشرده تر کنند. ۱۰ سال آینده یکی از دهه های طوفانی انقلاب خواهد بود.
رضایی با اعلان اینکه من اسم دهه آینده را دهه سرنوشت گذاشته ام، دهه آینده را به دهه اول انقلاب تشبیه کرد و گفت: البته جنس حوادث دهه آینده با دهه اول انقلاب متفاوت است؛ آن زمان بحث کودتا و ترور و جنگ مطرح بود. دهه آینده مشکلات اقتصادی و نفوذ و جنگ نرم و تهدیدات زیستی و تغییر اقلیم از رویدادهای مهم می باشد. و پس سختی شرایط و اهدافی که انقلاب دنبال می کند، مشابه همان دهه اول است.
مردم و بچه های انقلاب گول آمدن بایدن را نمی خورند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اینکه می گویند دموکرات ها آمده اند و اظهاراتی از این قبیل، بچه های انقلاب و مردم فریب این تبلیغات را نمی خورند. باید آمریکا را وادار نماییم که به تعهدات خود عمل کند. ولی خودمان را برای شرایط سخت تر و کارهای بزرگ تر آماده نماییم.
رضایی در تشریح صف آرایی نظام سلطه در مقابل جریان مقاومت اظهار داشت: غربی ها می گویند جمهوری اسلامی مزاحم ماست و می گویند باید با ایران، تسویه حساب نماییم. از این طرف، ملت ما هم از دست لیبرال ها و غرب گرایان خسته شده و باید به حکمرانی آنها اختتام بدهیم.
وی اضافه کرد: دوران اینکه هر دولتی آمده فرمان را به دست گرفته و هر طور خواسته کشور را اداره کرده، به سر آمده است. دوران کوچک کردن ایران به انتها رسیده. دوران خودسانسوری ما هم باید اختتام پیدا کند.
رضایی با اعلان اینکه اقدامات چند دولت اخیر، دادِ مردم را بلند کرده، اشاره کرد: مردم می گویند نظام برای ما فکری بکند و ما را ازدست نامحرمان نجات دهد.
بی اعتنایی و تکبر مسئولان مشکل مضاعف مردم بعد از معیشت و مسکن و تورم است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: علاوه بر اینکه مشکل معیشت، مسکن و تورم وجود دارد، بی اعتنایی به مردم در ادارات، تکبر و نگاه ارباب- رعیتی به آنها تشدید شده و در صورتیکه انقلاب با آن روحیات خداحافظی کرده بود دارد باردیگر برمی گردد.
رضایی افزود: دشمنان می خواهند تکلیف ما را تعیین کنند؛ ما هم باید تکلیف آنها را مشخص نماییم و قیامی را در قالب گام دوم انقلاب رقم بزنیم.
وی با اعلان اینکه در دهه پیش رو باید الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت را پایه گذاری نماییم، اشاره کرد: باید الگوی اسلامی اقتصادی، فرهنگی شهرسازی و… پایه ریزی نماییم. این پایه ریزی در شرایطی که لیبرال ها و یا ناکارآمدها در آینده قدرت را، در دست داشته باشند محقق نمی گردد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اعلان اینکه نیروهای انقلاب با همه قدرت باید به میدان بیایند، اشاره کرد: دولت آینده باید کارآمدترین دولتی باشد که در طول انقلاب روی کار آمده است.
همه نیروهای انقلاب باید در دولت آینده حضور داشته باشند
رضایی تاکید کرد: همه نیروهای انقلاب باید در دولت آینده حضور داشته باشند، نه اینکه یک برادر حزب اللهی رئیس جمهور شود و بیاید بگوید من تیم خودم را دارم و با هر کسی نمی توانم کار کنم. بعد هم مجلس برای هماهنگی با دولت نمی تواند بیشتر وزرای پیشنهادی او را رد کند، مجبور می شویم چهار سال با یک دولت ضعیف کنار بیاییم و آنرا تحمل نماییم.
وی با اعلان اینکه دولت آینده باید کشور را بیست سال جلو بیاندازد، اظهار داشت: دولت آینده باید طوری عمل کند که دشمن تا ۳۰ سال آینده مایوس شود و نتواند در مقابل ملت ما دست به کارشکنی بزند.
رضایی با اعلان اینکه این دوره آرایش نیروهای انقلاب بسیار مهم می باشد، اشاره کرد: دیگر در قالب جناح و حزب نمی توانیم کار کنیم؛ امروز به حرکتی شبیه بسیج دوران انقلاب نیاز داریم تا با تشکیل دولت آینده، هم از عقب ماندگی ها عبور نماییم، هم آینده انقلاب را بیمه نماییم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه بیانیه گام دوم، مانیفست این حرکتی است که باید صورت گیرد که خدا آنرا به رهبر انقلاب الهام کرد.
مبارزه با فساد در قوه قضائیه، تشییع میلیونی حاج قاسم و تشکیل مجلس انقلابی ادامه قیام رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم بود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چند ماه بعد از آن که در سال ۹۷ ترامپ به عرصه آمد، رهبر انقلاب هم با بیانیه گام دوم به مقاومت فعال و مبارزه با این حرکت دشمن برخاستند و قیام آغاز شد. سرآغاز آن هم مبارزه با فساد بود که در قوه قضائیه آغاز شد. بعد تشییع میلیونی برادر عزیزمان حاج قاسم بود که بعثت عظیمی را شکل داد. بعد هم تشکیل مجلس انقلابی، ادامه این قیام بود.
رضایی با اعلان اینکه شرایط امروز مثل سال ۵۶ است، اظهار داشت: سال ۵۶ نهضت امام آرام آرام آغاز شد و خیلی ها خبر نداشتند و یا باور نداشتند. ابتدا هسته های کوچک شکل گرفت و در سال بعد یعنی ۵۷ زد و خوردها آغاز شد تا اینکه ۲۲ بهمن جمعیت عظیمی به میدان آمد. دفاع مقدس هم این طور بود؛ ابتدا جمعیت کمی به جبهه اعزام شد تا اینکه در عملیات های بعدی، مردم به جبهه ها هجوم بردند.
وی با اشاره به برخی شعارها در خصوص رفع تحریم ها، اظهار داشت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید طرف را وادار به رفع تحریم نماییم، اما مسئله اصلی این است که بدانیم دشمن تحریم را با خوش بینی رفع نخواهد کرد و ما باید با ابزار مناسب تحریم ها را خنثی و آنها را عقب بزنیم.
کاهش ارزش پول ملی، امنیت ما در مقابل اقدامات اسرائیل و انتقال بین نسلی ۳ چالش مهم پیش روی کشور
رضایی یکی از مسائل اصلی کنونی کشور را موضوع اقتصاد و تحریم دانست و اظهار داشت: نقدینگی مسئله مهمی است که طی سه سال آینده دو برابر می شود، یعنی طی سه سال، اندازه ۵۰ سال پول منتشر می شود. این دریای عظیمی است که وارد اقتصاد کشور خواهد شد. آیا همین مقدار تولید افزایش می یابد تا قیمت ها کنترل شود؟ از طرفی ده سال است رشد سرمایه گذاری ما منفی شده و این مساله فوق العاده خطرناکست.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، کاهش ارزش پول ملی را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: باید برای همه این مشکلات فرمول پیدا کرد.
رضایی، مسئله دوم را موضوع امنیت دانست و اظهار داشت: برای نخستین بار بعد از ۴۰ سال، اسرائیل دارد در منطقه پایگاه می زند و خودرا به مرزهای ما می چسباند.
وی، سومین موضوع را «انتقال بین نسلی» دانست و اظهار داشت: یعنی نسل اول و دوم انقلاب تا ده سال آینده بیشتر نمی توانند نقش آفرینی داشته باشند. در چنین شرایطی نسل سوم و چهارم انقلاب می خواهد در دهه ای که سخت ترین دهه انقلاب است، امور را در دست بگیرند. این مساله مهمی است که باید آنها را توانمند و آماده پذیرفتن مسئولیت ها نمود.
رضایی با اعلان اینکه باید طی بیست سال قبل انتقال بین نسلی انجام می شد، گفت: وقتی نمانده است و حالا که این مساله از ۲۰ سال قبل شروع نشده، باید در همین ده سالی که نسل اول و دوم می توانند نقش آفرینی کنند صورت گیرد.
وی در ادامه اظهار داشت: در همه این مسائل مهمی که ذکر شد، هم تهدید وجود دارد هم فرصت. در اقتصاد و موضوع نقدینگی اگر مردم اطمینان کنند که تولید راه می افتد پول های خودرا به سمت سرمایه گذاری سوق می دهند و دارایی های غیر مولد، مولد می شود.
رضایی مشکلات بورس را یاد شده قرار داد و گفت: چقدر تذکر دادیم که موضوع بورس را با حساب و کتاب مدیریت کنید و باید پولی که وارد بورس می شود، از آن طرف باید منجر به تولید شود، اما این پول آمد و آنقدر دور خود چرخید که بورس را به این روز انداخت.
مدیریت بد در کشور همه فرصت ها را به تهدید تبدیل می کند
وی اشاره کرد: همه این مسائل، فرصت هستند اما مدیریت بد، آنها را تبدیل به مشکل کرده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در موضوع تهدید اسرائیل هم برای ما فرصت وجود دارد، چونکه ما از ۳۰ سال قبل در منطقه کار می نماییم و عراق و سوریه و یمن و چند کشور دیگر را به محور مقاومت آورده ایم، کافی است که یک کشور دیگر به این محور اضافه شود؛ طومار اسرائیل پیچیده میشود.
وی درباره فرصت هایی که در موضوع انتقال بین نسلی وجود دارد، اظهار داشت: امروز هم می شود همان حسن باقری ها را شناسایی کرد. افرادی را می توان یافت که در مدتی کوتاه، رهِ صدساله را یک شبه طی کنند.
رضایی با تاکید بر وجود دو عنصر تهدید و فرصت در مسائل پیش روی کشور، اشاره کرد: چنانچه تهدیدها بر فرصت ها غلبه کنند، یک حالت برای کشور پیش می آید و اگر فرصت ها بر تهدیدها غلبه کند، اوضاع به شکلی دیگر رقم می خورد.
وی افزود: اگر فرصت ها بر تهدیدها غلبه کند، ایران بزرگ اقتصادی شکل می گیرد، یعنی اتحادیه آسیای جنوب غربی آسیا از ۱۵، ۱۶ کشور همسایه و بیست و پنج کشور منطقه با هشتصد میلیارد دلار تجارت تشکیل خواهد شد که در این بلوک، پول ایران اعتبار خودرا پیدا می کند.
باید یک شورای عالی اقتصاد ملی با حضور ۳ قوه داشته باشیم
استاد دانشگاه جامع امام حسین مقابل السلام با اعلان اینکه در گام دوم انقلاب، ایران را باید به بزرگی اداره کرد، گفت: اگر ایران بخواهد به بزرگی اداره شود، ابتدا هر سه قوه نباید اختلاف داشته باشند و دیگر نباید شاهد دعوای رؤسای آنها باشیم، بلکه سران سه قوه باید دست به دست هم بدهند و دغدغه آنها ماندن در قدرت نباشد بلکه به فکر مردم باشند و هماهنگ با فرامین رهبر انقلاب حرکت کنند.
رضایی اضافه کرد: پیشنهاد من این است که یک شورای عالی اقتصاد ملی داشته باشیم که در آن شورا هر سه قوه درباره برنامه های بنیادین تصمیم گیری کنند و بعد اجرا شود.
وی افزود: بزرگیِ اداره کشور، ابتدا از دولت شروع نمی گردد بلکه گام اول، برادری سه قوه است. گام دوم این است که قوی ترین دولت تشکیل گردد و همه کاندیداهای انقلابی که حالا مطرح هستند در دولت آینده حضور داشته باشند.
رضایی تاکید کرد: اگر کسی بیاید که تیم خودش را بیاورد و هفتاد هشتاد درصد نیروهای انقلاب بیرون بمانند، این ظلم بزرگ به انقلاب است. بدین سبب باید احساسات و سلیقه های سیاسی را کنار گذاشت و اسیر بازیگران سیاسی نشد. در چهل سال قبل خیلی از بزرگان انقلاب توسط بازیگران سیاسی به بازی گرفته شدند.
وی اشاره کرد: هر کسی که بعنوان رئیس جمهور آمد، باید از دوگانگی با رهبری پرهیز کند و سیاست های کلی را محور کارهای دولت خود قرار دهد.
در دولت بعد به مدلی شبیه بسیج مردمی با حضور همه جریان انقلاب نیازمندیم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلان اینکه امتداد سه قوه انقلابی در جامعه باید بچه های انقلابی در سراسر کشور باشند، گفت: این سیستم باید چیزی شبیه بسیج مردمی باشد. از بچه های مسجد گرفته تا احزاب همه باید به این کار کمک کنند. اصلاً مشکلی نیست ۱۰ حزب دیگر هم تشکیل گردد، اما همه به این پروسه کمک کنند و در امتداد این سه قوه در جامعه حرکت کنند. در چنین شرایطی چرا نتوانیم با این سه قوه، بیست سی سال کشور را جلو بیاندازیم؟
رضایی با اعلان اینکه امروز در نیروهای انقلاب سردی وجود دارد، اظهار داشت: نیروها گرفتار نوعی ناامیدی شده اند و آینده برای آنها معین نمی باشد، از طرفی، سوء ظن در میان آنها هم زیاد شده است. بدین سبب باید یک حرکتی را صورت داد.
وی درباره نگرانی خود از آینده اظهار داشت: بالاخره یک نفر از بچه های انقلاب، دولت آینده را در دست می گیرد؛ مهم برنامه و کارکرد پس از انتخابات است.
به دو وحدت نیازمندیم، وحدت در انتخابات و وحدت کبیر پس از انتخابات
رضایی با اعلان اینکه ما با یک وحدت به نام وحدت برای رای آوری مواجه هستیم، گفت: علاوه بر این به یک «وحدت کبیر» نیاز داریم که پس از انتخابات باید صورت گیرد و همه نیروها باید پای کار بیایند.
وی در پاسخ به سوال یکی از حضّار در خصوص لزوم معرفی اعضای کابینه از طرف کاندیداها، اظهار داشت: معتقدم اگر اهمیت دولت، مقدم بر شخص رئیس جمهور نباشد، به اندازه رئیس جمهور مهم می باشد.
رضایی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری یک رأی ما دو رأی محسوب می شود؛ با یک رأی، رئیس جمهور را انتخاب می نماییم و با رأی دیگر، رئیس دولت را. چونکه حالا وظایف نخست وزیر و رئیس جمهور در یک شخص خلاصه شده است و ما با یک رأی هر دو را انتخاب می نماییم.
وی اشاره کرد: حضور در مسافرت خارجی و سخنرانی کردن، کار دشواری نیست، ما در کشور سخنران خوب زیاد داریم. مسئله مهم این است که تعیین دولت، به اندازه خود رئیس جمهور مهم می باشد.


منبع:

1399/10/26
23:47:20
0.0 / 5
1166
تگهای خبر: حكم , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام