نادری:

مسببین كشته شدگان ۹۸ به دست عدالت سپرده شوند

مسببین كشته شدگان ۹۸ به دست عدالت سپرده شوند

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن اشاره به کشته شدگان آبان سال ۹۸ که وی آنرا شورش اجتماعی خواند، اظهار داشت که دیر نخواهد بود مسببین این فاجعه در محکمه حاضر شده و به دست عدالت سپرده شوند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، احمد نادری نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: در مقطعی سرنوشت ساز از تاریخ پرحادثه انقلاب اسلامی ایران قرار داریم، راه بیشتر از ۴۰ ساله ای را طی کرده و افتخارات زیادی در عرصه های مختلف کسب کرده ایم، پیشرفت های قابل ملاحظه ای که نشان از کارآمدی حکومت اسلامی و نظریه ولایت فقیه دارد، با وجود همه پیشرفت ها در برهه هایی از تاریخ انقلاب اسلامی، بر اثر سوءمدیریت ها و ضعف ها دو ابربحران شکل گرفت که اگر فکری جدی به حال آنها نشود، اثرات سوئی بر ادامه مسیر خواهد داشت.
وی در این خصوص ابراز عقیده کرد: ابربحران اول غرب گرایی و ابربحران دوم، بحران بازتولید است، ابربحران غرب گرایی از دهه ۷۰ شکل گرفت، در این برهه کسانی بر مسند مدیریت اقتصاد ایران قرار گرفتند که نظریه نئولیبرالیسم را در دانشگاه های غربی خوانده و به آن ایمان آورده بودند، ازاین رو اعتقاد داشتند که باید برای توسعه در پیرامون غرب قرار گرفت و راهی جز این وجود ندارد، آنها غرب را بعنوان مرکز و قبله عالم و نقطه اول و آخر هرچیز می دانستند. این رویکرد به سلطه نئولیبرالیسم بر اقتصاد و بعدها بر عرصه های دیگر جامعه ایران انجامید و الان بیشتر از هر زمان دیگری فاجعه سلطه نئولیبرالیسم بر کشور را می بینیم.
نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است: گره زدن اقتصاد ایران و زندگی روزمره مردم و حتی آب خوردن آنها به مذاکرات و رابطه با آمریکا با همان نگاه مرکز پیرامونی نئولیبرالی کنونی صورت گرفت و کار را به جایی رسانده که نه چرخ سانتریفیوژ می چرخد و نه چرخ زندگی مردم، در طول این دو دوره در اثر اعمال این سیاست ها، صدمه های جدی به طبقات متوسط و محروم وارد شده است، طبقات متوسط به پایین دست پرتاب شده و شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر شده و می شود.
وی اظهار داشت: نتایج این سیاست ها شورش اجتماعی در سال ۹۸ بود. در اثر بی تدبیری تعدادی از شهروندان کشور کشته شدند بدون آن که هیچ مسئولی استعفا دهد و البته دیر نخواهد بود که مسببین این فاجعه در محکمه حاضر شده و به دست عدالت سپرده شوند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار نمود: ادامه این رویکرد در سیاست خارجی با روی کار آمدن باردیگر دموکرات ها در آمریکا شور و شعفی باردیگر در نئولیبرال های داخلی بوجود آورده است، تا آنجا که به دور از هرگونه عقلانیت در سیاست خارجی تعارف را کنار گذاشته و دم از بازگشت به ژانویه ۲۰۱۷ می زنند، آقایان، اگر خواستید به ژانویه ۲۰۱۷ بازگردید یادتان باشد دیگر نه حاج قاسم را داریم و نه فخری زاده را، اگر خواستید به شرایط ژانویه ۲۰۱۷ بازگردید یادتان باشد دلار ۲۵ هزارتومانی را هم به ۴ هزار تومان بازگردانید، اگر خواستید به شرایط ژانویه ۲۰۱۷ بازگردید یادتان باشد آبروی از دست رفته کارگران هفت تپه را که پیش چشم فرزندانشان با هیچ امضایی بر نمی گردد را هم بازگردانید، که نه با امضای بایدن و نه با امضای ظریف باز نمی گردد.
وی اضافه کرد: صف های طولانی مردم عزیز سیستان و بلوچستان برای پرکردن کپسول گاز را نمی بینند، آب گل آلود و بدبوی هوتک های مردم سیستان و بلوچستان را نچشیده اند، مشکل آب غیزانیه اهواز را نمی فهمند چون که بر سفره هایشان همیشه آب معدنی اروپایی می نوشند.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: اما ابربحران دوم، پیرمردها پست ها را قبضه کرده اند و به نسل سوم و چهارم انقلاب میدان نمی دهند، به نسل سوم و چهارم می گویند شما تجربه ندارید و نمی توانید حال آنکه خودشان در سن و سال کنونی ناکارآمدترین ها هستند، این رویکرد البته باید تغییر کند تا انقلاب اسلامی ادامه داشته باشد، نخستین جلوه بارز آن در انتخابات ۱۴۰۰ خواهد بود و به تعبیر مقام معظم رهبری دولت جوان حزب اللهی بر روی کار خواهد آمد و با جوان سازی کابینه و پست های مدیریتی زمینه بروز تمدن نوین اسلامی را فراهم خواهد نمود.
نادری در انتها خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: به ظرفیت داخلی و جوانان اعتماد کنید.1399/09/26
13:19:55
5.0 / 5
1071
تگهای خبر: حكم , دولت , زندان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام