ولایتی:

نرمال سازی روابط مراكش با رژیم صهیونیستی، خیانت به جهان اسلام است

نرمال سازی روابط مراكش با رژیم صهیونیستی، خیانت به جهان اسلام است

خبرگزاری نام: دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی ˮعادی سازی روابط مراکش با رژیم صهیونیستیˮ را خیانت به جهان اسلام دانست و این اقدام را محکوم نمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، متن پیام علی اکبر ولایتی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیممراکش ۴۲ سال قبل در زمان ملک حسن دوم و به دنبال پیمان صلح ننگین کمپ دیوید میان مصر و اسرائیل برای برقراری روابط کامل با اسرائیل اعلام آمادگی کرد و دو سال پس از توافق رژیم صهیونیستی با سازمان آزادی بخش فلسطین، در سال ۱۹۹۵ میلادی نیز مناسبات کامل خودرا با این رژیم برقرار کرد تا این که در سال ۲۰۰۰ و پس از آغاز انتفاضه بزرگ مقاومت فلسطینی ها مجبور شد ارتباط خود رابا رژیم اشغالگر قدس را قطع نماید.

اما متاسفانه طی دهه های گذشته مراکش میزبان شماری از زمامداران این رژیم همچون اسحاق رابین و شیمون پرز بوده و به صورت آشکار و پنهان روابط نزدیکی را برقرار کرد و در این میان دولت مغرب پروازهای اسرائیل به مراکش را محدود نکرده و سالانه ده ها هزار اسرائیلی به مراکش سفر نمودند و پس نرمال سازی اخیر روابط مراکش با صهیونیست ها موضوع تازه ای نیست.

در این میان دولت مغرب از نخستین کشورهای مرتجع و وابسته عربی بود که تابوی روابط و مناسبات با این رژیم را به دستور اربابان خود شکست و به سبب فشار افکار عمومی داخل و منطقه مجبور به قطع آن شد اما غیررسمی و پنهانی روابطش را با این رژیم حفظ کرد.

نکته جدید در اعلام نرمال سازی و برقراری رابطه تازه، در حقیقت معامله ای است که میان مثلث آمریکا، مراکش و رژیم صهیونیستی صورت گرفت و در این معامله و در مقابل خیانت مراکش به اسلام، آرمان فلسطین، خنجر زدن به قلب فلسطینی ها و فروختن عزت مسلمانان به صهیونیزم بین الملل، به رسمیت شناختن حاکمیت مراکش بر صحرای عربی توسط آمریکا صورت گرفت.

در واقع بعد از شکست استراتژی های آمریکا در منطقه که هدف اصلی آن تامین و تضمین امنیت رژیم صهیونیستی بود، نه فقط هیچگونه امنیتی برای این رژیم به دست نیامد بلکه امنیت آن از زمان اشغال در سال ۱۹۴۸ میلادی تا حالا را نیز بیش از همیشه پر مخاطره تر و شکننده تر کردند و علاوه بر آن با بحران ناکارآمدی های اخیر در حوزه اقتصادی، بحران کرونا، بیکاری و رکود، تظاهرات گسترده شهروندان مقابل نتانیاهو، عدم ثبات سیاسی، فقدان تشکیل دولت منسجم و... نیز مواجه گردیدند.

از سوی دیگر اجرای طرح معامله قرن، دولتمردان آمریکایی را بر آن داشته است تا با جایگزین کردن استراتژی و اجماع غربی، عبری وعربی، آنرا در مقابل جبهه مقاومت منطقه سازماندهی نمایند و برقراری چنین روابط ننگین و شرم آوری برگرفته از سیاست های مزبور است غافل از اینکه برقراری روابط در ظاهر فرصت هایی را برای تحقق اهداف و راهبردهای صهیونیزم بین الملل به وجود می آورد در صورتیکه چهره های وابسته، سرسپرده، مستبد و دست نشانده استعمار نوین برای ملت های مسلمان را نیز بر ملا می سازد و در آینده ای نه چندان دور شاهد خیزش های مردمی از نوع بیداری اسلامی خواهیم بود که همچون خیانتکاران گذشته به آرمان فلسطین مانند انور سادات، حسنی مبارک، شاه مخلوع ایران، طرح ها و استراتژی های آمریکا را به شکست می کشاند و روز به روز نهضت مقاومت اسلامی و بیداری ملت ها شکوفا می گردد.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن این خیانت ها از طرف پادشاهی مراکش، امارات، بحرین و سودان تاکید می نماید که همه رهبران، شخصیت ها، نخبگان، علماء، اندیشمندان، فرهیختگان، دانشگاهیان، اقشار و صنوف جهان اسلام باید ضمن محکومیت به رسمیت شناختن غده سرطانی در قلب جهان اسلام و قبله اول مسلمین از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزیده و با اقدامات سیاسی، اجتماعی، رسانه ای و تحریم کالاهای ساخت اسرائیل غاصب به مقابله با این خیانت برخیزند که اقدام مراکش و برخی دیگر از کشورهای مرتجع، خیانت به جهان اسلام و آرمان های فلسطین است.

علی اکبر ولایتی

دبیرکل کل مجمع جهانی بیداری اسلامی

منبع:

1399/09/21
22:16:57
2.5 / 5
1600
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
Ali:
اقتصاد ضعیف ایران وجود دارد . نیاز به نوابغ در وزارتخانه های صادرات و نفت . هنگامی که نیوتن و لاووازیه وزارت نفت زد . موفقیت های اقتصادی قابل توجهی از ملت . . تست نابغه قبل از کار در وزارت نفت
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام