مسئول سازمان بسیج سازندگی كشور:

چشم انداز بسیج سازندگی تشكیل جبهه های محرومیت زدایی است

چشم انداز بسیج سازندگی تشكیل جبهه های محرومیت زدایی است

خبرگزاری نام: مسئول سازمان بسیج سازندگی كشور اظهار داشت: بسیج سازندگی اولویت های اصلی كشور را برای خود به یك رسالت مهم تبدیل نموده است. چشم انداز عالی بسیج سازندگی تشكیل جبهه های خدمت رسانی و محرومیت زدایی است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، همزمان با ایام هفته مبارک بسیج و در حاشیه جلسه کارگروه بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی، ۱۸۱پروژه محرومیت زدایی با حضور سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور، سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله، استاندار استان مرکزی مهندس آقازاده و مهندس منصوری مدیرعامل بنیاد علوی، بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح و بهره برداری شد.
این پروژه ها شامل راه اندازی ۲۴پروژه انتقال آب کشاورزی، احداث۵پروژه انتقال آب آشامیدنی، راه اندازی ۲۰ استخر ذخیره آب و بند خاکی، راه اندازی ۶پروژه خدمات روستایی(پل و جاده بین مزارع)، اجرای ۱۴پروژه مرمت و لایروبی قنوات، تکمیل ۱۰پروژه مراکز فرهنگی، مذهبی(مسجد، حسینیه و...) و راه اندازی ۱۰۲ واحد مسکونی محرومین می باشد.
سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در جلسه کارگروه بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: بسیج سازندگی وجود ندارد اگر روحیه جهادی و گروه های جهادی وجود نداشته باشد.
وی اضافه کرد: بسیج سازندگی در امتداد تحقق مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی دارد و امروز بسیج سازندگی اولویت های اصلی کشور را برای خود به یک ماموریت و رسالت مهم تبدیل نموده است. چشم انداز عالی بسیج سازندگی تشکیل جبهه های خدمت رسانی و محرومیت زدایی است که این جبهه در امتداد جبهه مقاومت است و در امتداد تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی حرکت می کند. یکی از وظایف مهم بسیج سازندگی تعامل و هم افزایی با نهادهای انقلابی و دستگاه های اجرائی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است. امروز اگر دستگاه های اجرائی و نهادهای انقلابی توان و ظرفیت پای کار آوردن بسیج مردمی را ندارند، بسیج سازندگی در ضمن این سال ها نشان داده می تواند در تحقق این امر مهم موفق عمل کند. همین طور بسیج سازندگی در اعتماد سازی و پای کارآوردن مردم در طول این سال ها بسیار موفق عمل کرده که نمونه های آن در طول بحران های گذشته همچون زلزله، سیل و کرونا به وضوح دیده می شود.
سردار زهرایی همین طور درباب عملکرد گروه های جهادی در کشور اضافه کرد: گروه های جهادی به شکل داوطلبانه و مخلصانه، پیش قراولان و موتور محرک تشکیل جبهه سازی خدمت رسانی هستند که از همه حق و حقوق دنیایی خود گذشتند و از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی به مردم فروگذار نمی کنند. امروز جهادگران بی ادعا و مخلصانه طلایه داران جبهه سازی خدمت رسانی و محرومیت زدایی هستند که در امتداد تحقق اهداف جبهه مقاومت به امت اسلامی خدمت رسانی می کنند.
سردار زهرایی در ادامه اشاره کرد: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری که در پیام ۹ بندی ایشان تاکید شده، تبدیل کردن گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه است و بسیج سازندگی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
وی با اشاره به سامانه مرکزی گروه های جهادی اضافه کرد: اطلس گروه های جهادی امروز یک مجموعه عظیم در کشور است که بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی فعال را در کشور تقسیم بندی کرده است، که بیش از ۳۰ هزار گروه بیش از یک سال فعالیت می نمایند و ۱۲ هزار گروه آن امسال تشکیل شده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار داشت: باتوجه به شرایط امروز کشور و شیوع گسترده بیماری کوید ۱۹ طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، نهضت سراسری کمک مومنانه و نهضت سراسری جهش تولید جز اولویت های سازمان بسیج جهت خدمت رسانی به مردم خواهد بود.

1399/09/02
20:21:55
5.0 / 5
1105
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام