سعید رضا عاملی:

ایران اسلامی پنجه در پنجه قدرت های بزرگ جهان دارد

ایران اسلامی پنجه در پنجه قدرت های بزرگ جهان دارد

به گزارش خبرگزاری نام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلان اینكه ایران اسلامی پنجه در پنجه قدرت های بزرگ جهان دارد اشاره كرد: باید به كمك كسانی بشتابیم كه در وسط گود و كارزار اقتصادی و سیاسی، هستند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام سید سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتشار یادداشتی با موضوع همدلی تاکید کرده است: ایران اسلامی بعنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد و امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم. متن این یادداشت به این شرح است:
به نام خدا وَقُل لِّعِبَادِی یَقُولُواْ الَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ کَانَ لِلْإِنسَنِ عَدُوّاً مُّبِیناً
و به بندگانم بگو: سخنی گویند که نیکوتر است، چونکه شیطان (با سخنان ناموزون) میان آنان فتنه و فساد می‏ کند. همانا شیطان همیشه برای انسان، دشمنی آشکار بوده است. (اسراء – ۵۳) در شرایط اقتصادی سخت و سخت تر شدن فشارها بر مردم، بجای کاهش مشکلات، اشتغال به عمق بخشیدن به دشمنی های داخلی، بدترین کار است. قیل و قال ها جز تولید فضای تنفر و دشمنی حاصل دیگری ندارد. اینکه چرا این آمد و آن نیامد و چرا این رفت و آن نرفت، گره ای از کارهای ما باز نمی نماید. در چنین شرایطی هر کس به حسب توان و تدبیر و اندیشه ورزی خود باید گشایشی ایجاد کند و از هر نوع عملی که منجر به تاریکی فضا و عمیق شدن زخم های اجتماعی می شود؛ پرهیز کند.
واقعیت این است که آنچه دشمن را خوشحال می کند، عمل شیطانی است. فتنه های شیطانی برای تعمیق اختلافات، بسیار متنوع و رنگارنگ است. از تحریف حقایق تا هیچ سازی از عمل صالح دیگران و تا مقایسه هایی از جنس قیاس ها و مغالطه های شیطانی، محصول تولید جبهه دشمن برای عمیق کردن اختلافات داخلی است. با هیچ سازی از همدیگر، نا امیدی مردم را افزایش می دهیم و آتش خشم را برافروخته تر می نماییم. در همه حال نگاه و نقد ما به نیرنگ های دشمنان انقلاب باید باشد که همیشه حکیم انقلاب متذکر آن بوده اند و ما را به دشمن شناسی تشویق کرده اند. در چنین شرایطی هر کس به حسب توان و تدبیر و اندیشه ورزی خود باید گشایشی ایجاد کند و از هر نوع عملی که منجر به تاریکی فضا و عمیق شدن زخم های اجتماعی می شود؛ پرهیز کند.
ما امر شده ایم که حتی با مشرکان با سخن نیکو، سخن بگوییم و کلام را با بد زبانی از اعتبار خارج نکنیم. امروز باید به کمک کسانی بشتابیم که در وسط گود و کارزار اقتصادی و سیاسی، پنجه در پنجه دشمن دارند. خیلی از پیروزی های بزرگ، محصول مقاومت های بزرگ بوده است. ایران اسلامی بعنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد و امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم. در همه حال نگاه و نقد ما به نیرنگ های دشمنان انقلاب باید باشد که همیشه حکیم انقلاب متذکر آن بوده اند و ما را به دشمن شناسی تشویق کرده اند. نه امروز به تنهایی می توانیم گام بلندی برداریم و نه فردای روزگار، همچون همیشه نیازمند هم افزایی، همدلی و همکاری هستیم تا شاهد آفرینش قدرت بزرگ ایران اسلامی و افزایش ضریب توانائی های آن باشیم. در جامعه اسلامی باید تفاوت اساسی بین رقابت های سیاسی از جنس انتخابات آمریکا با رقابت های سیاسی مبتنی بر سیره و سنت نبوی وجود داشته باشد. امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم. با خراب شدن یکی، دیگری آباد نمی گردد. با آباد کردن همه ویرانه ها، فضا عطرآگین می شود. این قانون هدایت است که خدای متعال به زیباترین وجه و عمیق ترین تأثیر، آنرا بیان کرده است که کشتن (گمراه کردن) یکی به مثابه کشتن همگان و احیاء (هدایت) یکی به مثابه هدایت همگان است: مِنْ أَجْلِ ذلِکَ کَتَبْنَا عَلَی بَنِی إِسْرَائِیلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَیِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ کَثِیرًا مِنْهُمْ بَعْد ذلِکَ فِی الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ: بدین سبب بر بنی اسرائیل حکم نمودیم که هر کس نفسی را بدون حق و یا بی آنکه فساد و فتنه ای در زمین کرده، بکشد مثل آن باشد که همه مردم را کشته، و هر کس نفسی را حیات بخشد، مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده. و هر آینه رسولان ما به سمت آنان با معجزات روشن آمدند سپس خیلی از مردم پس از آمدن رسولان باز روی زمین بنای فساد و سرکشی را گذاشتند (مائده -۳۲) ایران اسلامی بعنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد بله عزیزان از خواب غفلت بیدار شویم، امروز زمان مچ گیری و به رخ کشیدن خطاها نیست. امروز روز تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر است. امروز روز همدلی، همیاری و همکاری است.
اقتدا نماییم به حکمت الهی رهبری عزیزمان و اقتدا نماییم به مصداق پاکان روزگارمان. سردار حکیم و الهی سردار سلیمانی و با سلیمانی شدن، سلیمانی شدن ایران عزیز را خلق نماییم. اقتضاء بزرگی، بلند نظری است و اقتضاء موفقیت، نگاه الهی پیدا کردن است. با تخریب هیچ خرابه ای آباد نمی گردد و هیچ آبادی، آباد نمی ماند.


منبع:

1399/07/27
21:09:09
5.0 / 5
1447
تگهای خبر: حكم , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام