شریعتمداری در حاشیه جلسه دولت خبر داد

آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی

آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی

خبرگزاری نام: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از آغاز واریز مرحله پنجم تسهیلات پایدار اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی به میزان هشت هزار میلیارد تومان آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه بامداد چهارشنبه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار داشت: منابع از محل صندوق توسعه ملی در اختیار بانک توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات متقاضیان در نوبت اشتغال های پایدار روستایی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: از مجموع ۱.۵ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی قرار بود ۲۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستایی اختصاص پیدا کند که در گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان پرداخت شده و با احتساب واریز هشت هزار میلیارد تومان مجموع واریزی به ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: تا حالا ۱۳۵ هزار فعالیت اقتصادی از محل این منابع در سطح کشور در روستاها و بخش های زیر ۱۰ هزار نفر و بیش از ۲۵ هزار فعالیت مختلف در عرصه های گوناگون روستایی به وجود آمده و برای ۲۲۰ هزار نفر شغل به وجود آمده است.
شریعتمداری اظهار داشت: پایش های مختلف نشان میدهد که به غیر از بوم گردی که با شیوع بیماری کرونا متوقف شده بقیه فعالیت ها ادامه دارد و بخشی بازپرداخت تسهیلات شروع شده است و تا کنون ۸۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات پرداختی باردیگر به چرخه پرداخت تسهیلات جدید بازگشته است.
وی اشاره کرد: امیدواریم این مسیر را با کسب مجوزهای لازم به صورت چرخشی ادامه دهیم و سهم اشتغال روستایی از سبد اشتغال کشور از سه درصد به ۲۹ درصد برسانیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بیمه روستائیان و عشایر اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در روز روستا کلید خورد این بود که پیش از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، ۶۵۴ هزار مستمری بگیر روستائی و عشایر داشتیم که در دولت تدبیر و امید به یک میلیون و ۲۷۸ هزار افزایش یافت.
وی افزود: با توجه به این که منابع اولیه برای پیوستن به این صندوق بوسیله افراد، تامین شده و امکان پرداخت پنج درصد را نداشتند، دولت این مبلغ را تقبل کرد و هزار و ۴۲۵ هزار میلیارد تومان منابع در این خصوص اختصاص یافت؛ بدین سان یک میلیون و ۵۰۰ هزار بیمه شده جدید به مجموعه بیمه شدگان اضافه می شود و مجموع آنها به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر می رسد.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پایدارترین صندوق ها است، اظهار نمود: میزان مستمری بگیران که قبلا کمتر از ۱۰ هزار نفر بود امروز به ۱۱۲ هزار نفر رسیده و مجموعه سرانه سرمایه بیمه شدگان که در شروع دولت چهار میلیون تومان بود امروز به ۲۰ برابر افزایش یافته است.1399/07/16
21:04:26
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام