تروئیكای اروپا خواهان شفاف سازی ایران در پاسخ به سوال های پادمانی آژانس شد

تروئیكای اروپا خواهان شفاف سازی ایران در پاسخ به سوال های پادمانی آژانس شد

خبرگزاری نام: تروئیكای اروپا در اطلاعیه ای ضمن استقبال از بیانیه مشترك اخیر میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهان شفاف سازی ایران در زمینه پاسخ به سوال های پادمانی آژانس شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اینترنتی هیات آلمان در وین، تروئیکای اروپا (آلمان، فرانسه و انگلیس) در اطلاعیه ای درباره معاهده پادمانی آژانس بین المللی انزژی اتمی با ایران ضمن قدردانی از رافائل گروسی مدیرکل آژانس برای عرضه گزارشی درباره معاهده پادمانی ایران و کوشش برای مشارکت در مذاکراتی مهم در جهت شفاف سازی اطلاعات مربوط به درستی و کامل بودن اظهارات ایران تحت معاهده پادمانی و پروتکل الحاقی، گفتند: ما از بیانیه مشترک ایران و آژانس در 26 اوت استقبال می نماییم. این بیانیه راه را برای پیمودن یک روند قانونی رو به جلو در جهت حل و فصل مسائل مروبط به اقدامات اجرایی در زمینه پادمانی که از جانب آژانس مشخص شده است و به سمت اجرای تعهدات قانونی ایران برای ایجاد دسترسی به محل های مشخص شده از جانب آژانس، هموار می کند.
تروئیکای اروپا در ادامه این بیانیه اظهار کردند: ما به اظهارات دلگرم کننده ایران درباره قصدش برای تقویت بیشتر همکاری با آژانس و این که دسترسی به یکی از محل های مشخص شده پیش از این انجام شده و تاریخ دسترسی به محل دوم مشخص شده است، توجه داریم.
آن ها در ادامه گفتند: ما از ایران می خواهیم کاملا بیانیه مشترک را اجرایی کرده و در تاریخی که با آژانس بر سر آن موافقت شده است، دسترسی کامل به محل دوم را ایجاد کند.
این سه کشور علاوه بر این مطرح کردند: ما از ایران می خواهیم اطلاعات و توضیحات درخواست شده از جانب آژانس را که برای پاسخ به تمام سوال های پادمانی مورد نیاز است، عرضه نماید.1399/06/27
22:46:49
5.0 / 5
1551
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام