هشدار سفیر ایران در پرتغال به كشورهای اروپایی

هشدار سفیر ایران در پرتغال به كشورهای اروپایی

سفیر ایران در پرتغال نسبت به هرگونه تلاش اروپایی ها در پشتیبانی از اقدامات مخرب آمریكا در شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران هشدار داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا ، مرتضی دامن پاک جامی در مصاحبه ای با رادیو "تی اس اف "پرتغال به کشورهای اروپایی هشدار داد چنانچه تسلیم فشار و زورگویی آمریکا شوند و از هر گونه تلاش رژیم ترامپ برای تمدید تسلیحاتی ایران در شورای امنیت حمایت کنند، ادامه حضور ایران در برجام هیچ توجیهی ندارد و بایستی شاهد مرگ این توافق باشیم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لیسبون اضافه کرد: خروج غیرقانونی آمریکا از توافق هسته ای و بی عملی اروپا در مقابل اجرای تعهدات خود سبب شده تا ایران از امتیازات اقتصادی و همکاریهای هسته ای برجام بهره ای نداشته باشد. رفع خودکار محدودیت های تسلیحاتی مقابل ایران برمبنای قطعنامه 2231 شورای امنیت حداقل بهره برداری سیاسی و عملی ایران از برجام است که امیدها به حفظ آنرا زنده نگه می دارد.
دامن پاک جامی در بخش دیگری ازاین مصاحبه اشاره کرد که اتهامات آمریکا مقابل برنامه تسلیحاتی کاملا دفاعی ایران، در صورتیکه خود این کشور بزرگترین فروشنده سلاح به منطقه خاورمیانه و رژیم سعودی بزرگترین خریدار آن است، بسیار مضحک است. اینها همان سلاح های کشنده ای هستند که هر روز بر سر مردم بی گناه یمن فرود می آیند و آنها را به خاک و خون می کشند.1399/05/24
22:41:35
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: اتهام , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام