بنیاد باران هم اظهارات فتاح را رد كرد

بنیاد باران هم اظهارات فتاح را رد كرد

خبرگزاری نام: به دنبال اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص استفاده سید محمد خاتمی از یكی از املاك بنیاد مستضعفان بعنوان دفتر كار، بنیاد باران ضمن رد این اظهارات مالك ملك مذكور كه مدت زمانی ست تخلیه شده را موسسه تنظیم و نشر آثار امام و نه بنیاد مستضعفان خواند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، متن توضیحات بنیاد باران به این شرح است:
رئیس بنیاد مستضعفان که به مناسبت یکساله شدن مدیریتش بر این بنیاد در برنامه ای تلویزیونی حضور یافته بود، درباره املاکی صحبت کرد که با آنکه متعلق به «بنیاد مستضعفان» است، ولی همچنان در دست نهادهای نظامی، حاکمیتی و... قرار دارد. وی همینطور به موضوع ملکی که برای مدتی دفتر کار سیدمحمد خاتمی محسوب می شد، اشاره نمود و اظهار داشت: «این ملک که برای مؤسسه باران بود پیش از حضور من در بنیاد مستضعفان تخلیه شده بود و پس از کرونا با همکاری وزارت بهداشت و درمان آنجا را تبدیل به محلی برای قرنطینه بیماران کرونایی کردیم و الان هم در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.»
متاسفانه توضیحات آقای فتاح درباره ملک جماران ناقص و شبهه برانگیز است. چونکه در همان سال ها اعلام گردید که ملک مذکور از طرف موسسه تنظیم و نشر آثار امام در اختیار سید محمد خاتمی قرار گرفته و به هیچ عنوان دفتر بنیاد باران نبوده است. حال معین نیست چرا باردیگر چنین ادعایی از طرف عالی ترین مقام بنیاد مستضعفان در فضای رسانه ای تکرار می شود. این درحالی است که بنیاد باران از شروع تاسیس تاکنون، حتی یک روز هم در ملکی که متعلق به دولت یا بنیاد مستضعفان بوده فعالیت نداشته و برای اثبات این ادعا می توان به اسناد ثبتی و مدارکی که موجود است، رجوع کرد.
ملکی که آقای فتاح چند سال بعد از تخلیه به «بنیاد باران» نسبت می دهد، سابقه مشخصی دارد. این ساختمان از زمان حضرت امام و با اذن ایشان در اختیار کمیته انقلاب اسلامی قرار گرفت و در زمان رهبری کنونی نیز همین روند ادامه یافت. با آنکه چند سال بعد بخش هایی از آن در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت، اما در سال های گذشته در اختیار موسسه تنظیم و نشر آثار امام(س) بود و دفتر «شبه قاره» موسسه محسوب می شد.
آقای خاتمی پس از قطع هرگونه کمک و حمایت دولت آقای احمدی نژاد مدتی را به سبب اینکه دبیر کنگره بین المللی امام خمینی(ره) بودند به دعوت یادگار امام در مجموعه مذکور مستقر و از قسمت هایی از فضای آن بعنوان دفتر استفاده می کردند و به محض توافق دفتر تنظیم و نشر آثار امام با بنیاد مستضعفان در خصوص تحویل ملک، بدون هیچ توقع یا انتظاری و در صورتیکه محلی برای دفتر ایشان بعنوان رئیس جمهور پیشین در نظر گرفته نشده بود، دفترشان را تعطیل و آنجا را ترک کردند. ضمن اینکه همزمان با حضور آقای خاتمی در آن ملک، واحدهایی از موسسه تنظیم و نشر آثار امام نیز از آن بهره برداری می کردند.
معین نیست اگر مقرر است تکلیف املاک تحویل داده نشده از طرف اشخاص و نهادهای ذی نفوذ در قدرت به بنیاد مستضعفان روشن شود، چرا پرویز فتاح نام ملکی را با ادعایی خلاف واقع به زبان آورده که سال ها پیش تخلیه شده است؟ اینک معین نیست چرا جناب فتاح اطلاعاتی ناصحیح درمورد جناب سیدمحمد خاتمی و بنیاد باران داده و قیاس های مع الفارغی مطرح نموده است. پس شایسته است ایشان در امتداد تنویر افکار عمومی، اظهارات خودرا اصلاح و شفاف مطرح کند تا خدای ناکرده نسبت و قضاوت سوئی برای مردم شریف و افکار عمومی کنجکاو و واقع بین به وجود نیاید و همه با یک چوب رانده نشوند. در مجموع اینکه رئیس بنیاد مستضعفان به دنبال بازپس گیری این املاک از اشخاص و نهادهای خاص باشد، امری بدیهی و پسندیده است و باید از آن استقبال کرد.
منبع:

1399/05/19
20:30:32
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام