حزب اتحاد ملت:

مجامع بین المللی خصوصا دولت و ملت ایران به یاری مردم لبنان بشتابند

مجامع بین المللی خصوصا دولت و ملت ایران به یاری مردم لبنان بشتابند

خبرگزاری نام: حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در اطلاعیه ای با ملت لبنان ابراز همدردی كرد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا؛ حزب اتحاد ملت در اطلاعیه ای اعلام نمود:
فاجعه انفجار مهیب در بندرگاه بیروت و خسارت های فراوان و غیر قابل جبرانی که به جان و مال شهروندان این شهر بزرگ و دوست داشتنی، وارد آورد مصیبتی نیست که تنها ملت شریف لبنان را داغدار کرده باشد.
این فاجعه را باید در زمره فجایع بزرگ انسانی قلمداد کرد و در مصیبت ملت لبنان خودرا سوگمندانه شریک دانست.
جانباختن نزدیک به ۲۰۰ نفر که هر ساعت بر شمار آنان افزوده می شود، ده ها مفقود و هزاران مجروح و میلیاردها دلار خسارت به زیرساخت ها، ذخایر راهبردی غذایی، منازل و مراکز کسب و کار بیروت و بی خانمانی ده ها هزار نفر از شهروندان، گوشه ای از خسارات ناشی از انفجار مهیب عصر سه شنبه در بندرگاه گمرکی بیروت است.
لبنان ماه هاست که در رنج و گرفتاری است. مشکلات پیچیده سیاسی و اقتصادی، مشکلات ناشی از همه گیری جهانی ویروس کرونا، فشارهای مستقیم و غیر مستقیم به اقتصاد لبنان از طرف قدرت های جهانی، اختلاف ها و تعارض های داخلی و هزینه هایی که ملت لبنان برای ایستادگی در مقابل همسایه اشغالگر جنوبی خود می پردازد و الان ابعاد باورنکردنی این فاجعه بزرگ، هر انسان شرافتمند در سراسر جهان را متأثر از آلام لبنان می کند.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، با ابراز نهایت همدردی و تسلیت به ملت عزیز لبنان، خودرا در کنار آنان می داند و به سهم خود از دولت ها و مجامع بین المللی و نهادهای مردمی جهان به خصوص دولت و ملت ایران می خواهد که با تمام توان و امکان مقدور به یاری ملت لبنان بشتابند.
خداوند نگاه دار لبنان و ملت بزرگ و شریف آن باد.»
منبع:

1399/05/18
16:10:10
5.0 / 5
2080
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام