پوتین: تحریم های آمریكا مقابل تهران به اقتصاد جهانی لطمه می زند

پوتین: تحریم های آمریكا مقابل تهران به اقتصاد جهانی لطمه می زند

خبرگزاری نام: رئیس جمهور روسیه اصرار كرد كه تحریم های آمریكا بر ضد ایران به اقتصاد جهانی و ثبات انرژی در جهان لطمه وارد میكند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از المیادین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با اشاره به تلاش ها برای مذاكره میان ایران و آمریكا هم اظهار داشت: فرانسه كوشش كرد نشستی میان روحانی و ترامپ، روسای جمهور ایران و آمریكا ترتیب دهد اما این تلاش ها شكست خورد. ایران خواهان رفع كامل تحریم های آمریكا است.
پوتین در ادامه اظهار داشت: روسیه حمله به پالایشگاه آرامكو عربستان را محكوم می كند و من معتقدم كه انجام این عملیات اهداف خودرا محقق نكرد اما همزمان بدون دلیل متهم كردن ایران در ارتباط با این عملیات را نمی پذیریم.
رئیس جمهور روسیه اضافه كرد: روز گذشته كه با حسن روحانی گفت و گو كردم، موضعش را اشاره كرد و اظهار داشت كه ایران هیچگاه مسئول این حمله نیست و این اقدام هیچگونه ارتباطی با ایران نداشته است.
وی در پاسخی به سوالی در این خصوص كه آیا وی ازریابی دستگاه های اطلاعاتی آمریكا درباب دست داشتن ایران در این حادثه را می پذیرد، اظهار داشت: این دستگاه های امنیتی اهداف سیاست خارجه آمریكا را دنبال می كنند و تابحال مدركی دال بر ادعاهایشان به اشتراك نگذاشته اند. ما باید برمبنای حقایق تصمیم بگیریم نه برمبنای احساساتمان.
پوتین در پاسخ به سوالی در این خصوص كه آیا دیدار میان روحانی و ترامپ امكان دارد، اشاره كرد: موضع مسكو این است كه همیشه مذاكره از مقابله بهتر است. فدراسیون روسیه هیمشه از ایران حمایت كرده و در تلاش است كه تاثیرات منفی كه مقابله بر بازار جهانی انرژی می گذارد را كم كند.
منبع:

1398/07/10
17:38:27
5.0 / 5
5055
تگهای خبر: متهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام