حسینی كیا :

قرارداد با چین آثار مثبتی دارد

قرارداد با چین آثار مثبتی دارد

به گزارش خبرگزاری نام عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: سند همكاری میان ایران و چین می تواند تأثیرات بسیار مثبتی در عرصه اقتصادی برای هر دو كشور داشته باشد.حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تأثیرات اقتصادی همکاری ایران و چین، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند در قالب منافع ملی با کشورهای جهان بخصوص همسایگان و کشورهان همسو ارتباط داشته باشد و قراردادهایی را در زمینه های مختلف با آنان منعقد کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان نمود: اساسا سند همکاری میان ایران و چین می تواند تأثیرات بسیار مثبتی در عرصه اقتصادی برای هر دو کشور داشته باشد.
نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: با عنایت به این که ایران در تحریم است، برای مبادله کالا و تسهیل در صادرات و واردات، باید روابط اقتصادی خود با کشورهای جهان بخصوص کشورهای دوست و همسو را تقویت کند.
وی با اشاره به اینکه چین یکی از قدرت های بزرگ جهان است، اظهار داشت: چین عضو دائم شورای امنیت و دارای حق وتو است و علاوه بر دارا بودن قدرت سیاسی، یکی از قدرت های برتر اقتصادی جهان است و ارتباط با این کشور اهمیت زیادی برای ما دارد.
حسینی کیا تصریح کرد: از طرفی، ایران در منطقه و سطح بین الملل جایگاه مقتدرانه ای دارد و چین هم به دنبال تقویت ارتباط با کشورمان است و بر این اساس، انعقاد قرارداد ۲۵ ساله بین ایران و چین برای هر دو کشور بسیار مفید و مؤثر است.منبع:

1399/05/16
11:27:00
5.0 / 5
2119
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام