حماس:

تعرض آمریكا به هواپیمای مسافربری ایرانی نشان دهنده منطق ارازل و اوباش است

تعرض آمریكا به هواپیمای مسافربری ایرانی نشان دهنده منطق ارازل و اوباش است

جنبش حماس تعرض جنگنده های آمریكایی به هواپیمای مسافربری ایرانی را محكوم نمود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از المیادین، جنبش حماس اعلام نمود که تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی و ایجاد خطر برای مسافران آنرا محکوم می نماییم.
این جنبش تصریح کرد: باید تمام اختلافات میان امت اسلامی را کنار بگذاریم و با هم متحد شویم. تعرض آمریکایی ها به هواپیمای مسافربری ایرانی اقدامی غیر قابل قبول است و نشان دهنده منطق ارازل و اوباش است.
جنبش حماس همینطور تصریح کرد: هدف قرار دادن غیر نظامیان به این شکل نشان دهنده مفهوم تروریسم است که در قانون بین المللی آمده است. این تجاوز آمریکا در جهت خدمت به پروژه صهیونیستی در منطقه است و منافع ملت های منطقه را تهدید می کند. باید تمام توانایی های امت اسلامی را برای مقابله با پروژه صهیونیستی مورد حمایت دولت آمریکا به کار بگیریم.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، جنبش جهاد هم اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را به شدت محکوم نمود.
شامگاه پنجشنبه پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان از تهران به مقصد بیروت به علت حرکت خطرناک و تهدیدآمیز دو جنگنده بر فراز آسمان سوریه مجبور به کاهش سریع ارتفاع شد که در این بین برخی مسافران این پرواز صدمه دیدند.
مسؤلان آمریکایی تایید کردند که جنگنده ای که در راه پرواز هواپیمای ماهان از تهران به لبنان ایجاد مزاحمت کرده بود، آمریکایی بوده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از دو مسئول آمریکایی اعلام نمود که یک جنگنده اف15 این کشور دست به چنین کار غیر قانونی و خطرناکی زده است.
رویترز نوشت: یک جنگنده اف15 آمریکایی در راه دید هواپیمای مسافربری ایرانی قرار گرفته اما این اقدام در فاصله ایمن انجام شده است.
همینطور «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی تروریستی آمریکا در اینباره مدعی شد: یک جنگنده اف-۱۵ در مأموریت هوایی همیشگی خود بر فراز پایگاه التنف در سوریه مبادرت به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان ایران کرد و این اقدام در فاصله ای ایمن با هواپیما انجام شد و خلبان جنگنده بعد از اطمینان از آن هواپیما فاصله گرفت.
منبع:

1399/05/03
15:11:57
5.0 / 5
2142
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام