بررسی چالش های وزارت صمت و جهاد كشاورزی در جلسه كمیسیون كشاورزی

بررسی چالش های وزارت صمت و جهاد كشاورزی در جلسه كمیسیون كشاورزی

به گزارش خبرگزاری نام نایب رییس كمیسیون كشاورزی مجلس از بررسی چالش های مدیریتی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد كشاورزی آگاهی داد و اظهار داشت: نظر كمیسیون این است كه تنظیم بازار كالاهای كشاورزی و واردات نهاده های دامی به وزارت جهاد بازگردد.


جلال محمود زاده در گفت و گو با ایسنا، در مورد جلسه بامداد امروز (سه شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، اظهار داشت: در جلسه امروز مسئولان وزارت سمت و جهاد کشاورزی حضور داشتند. مجلس مسئولیت تنظیم بازار در زمینه نهاده های دامی را به وزارت جهاد کشاورزی داده بود اما سران سه قوا این مسئولیت را به وزارت سمت محول کردند. این اتفاق چالش هایی در بحث مدیریتی ایجاد کرده است. الان کالاهای اساسی در زمینه دام، طیور و کشاورزی بموقع در اختیار دامداران قرار نمی گیرد.
نایب رییس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد نظر اعضای کمیسیون در زمینه وظایف وزارت سمت و جهاد کشاورزی اظهار داشت: ما معتقدیم که وظیفه تنظیم بازار و واردات نهاده های دامی باید به جهاد کشاورزی بازگردد. اگر مسئولیتها، تخصصی و منسجم نباشد مشکلاتی مثل افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ و سایر کالاها را خواهیم داشت. علت این است که واردات نهاده های دامی یا تنظیم بازار محصولات کشاورزی در اولویت های وزارت سمت نیست. با بازگشتن این وظیفه به وزارت جهاد این موضوعات در اولویت یک وزارتخانه قرار می گیرد.
محمود زاده در آخر اظهار داشت: نظر کمیسیون این است که کمیته های تخصصی کمیسیون کشاورزی باید به شکل جدی تر به مسائل مختلف ورود کنند و نظارت دقیق تری داشته باشند.
اختلافات بین وزارت سمت و وزارت جهاد کشاورزی باید حل و فصل شود. وظیفه واردات نهاده های کشاورزی نیز باید به وزارت جهاد بازگردد.
منبع:

1399/04/31
14:12:28
5.0 / 5
2248
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام