آیت الله اعرافی:

كوشش برای ورود افراد شایسته به شوراها ضروریست

كوشش برای ورود افراد شایسته به شوراها ضروریست

به گزارش خبرگزاری نام مدیر حوزه های علمیه اظهار داشت: باید قوانین بگونه ای باشد كه افرادی شایسته وارد شوراها شوند كه شاهد پیشرفت جامعه باشیم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی عصر پنجشنبه در دیدار با دکتر احمدی، رئیس شورایعالی استان ها که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، نهاد پویا را نهادی دانست که با حفظ چارچوب وظایف و قوانین و مقررات، نسبت به آینده، بلند نظر باشد و اضافه کرد: باید برای هر کاری برنامه ریزی و سند چشم انداز تعریف کرد.
وی داشتن قانون جامع و در تفسیر این اصل قانون اساسی در مورد شوراها، نظریه ها و دیدگاه های تند و کند را ضروری دانست و اضافه کرد: برخی معتقدند که شوراها تنها فعالیت نظارتی دارد اما اعتقاد بنده این است که شورایی که برای شهر و استان تعیین شده، ادبیات و مفهومی عمومی دارد که تعبیر نظارت بعنوان تاکید برای آن است در غیر این صورت شورا نقش قانون گذاری و سیاستگذاری دارد و این از ذات شورا دور نیست که لازم است این مسائل را به شورای نگهبان فرستاد.
وی با اشاره به اینکه باید قوانین بگونه ای باشد که انسان های شایسته وارد شورا شوند تا شاهد رفع مشکلات در جامعه شویم، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی فساد حتی به میزان خیلی کم هم قبیح است و نباید وجود داشته باشد.
عضو شورایعالی حوزه های علمیه تعامل با دستگاه ها و نهادها را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: قانون شوراهای اسلامی احتیاج به بازبینی دارد. وی با اشاره به اثرگذاری مجموعه گسترده شوراهای اسلامی در بخش های مختلف همچون مسائل اجتماعی اضافه کرد: شورای اسلامی می تواند سپاه بزرگ فرهنگی باشد و خیلی از مسائل را پیگیری و دنبال کند و برای رفع مشکلات و صدمه های اجتماعی نقش آفرین باشد.
در ابتدای این دیدار علیرضا احمدی، رئیس شورایعالی استان ها، گزارشی از فعالیت این شورا عرضه کرد و اضافه کرد: همه تلاش این است، تفاهم نامه همکاری دو نهاد حوزه و شورایعالی استان ها بزودی به امضاء برسد تا بتوانیم بیشتر از قبل از ظرفیت علمی حوزه برای تعالی بخشی شوراهای اسلامی استفاده نماییم.


منبع:

1399/04/27
11:50:00
5.0 / 5
2382
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام