روحانی:

مردم به سفارش های بهداشتی گوش دهند

مردم به سفارش های بهداشتی گوش دهند

خبرگزاری نام: رئیس جمهور اظهار داشت: نباید بگذاریم كه از وضعیت اخطار به وضعیت قرمز در مبحث كرونا تغییر وضعیت دهیم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور بامداد امروز (پنج شنبه) در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو، تصریح کرد: از اینکه از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر استفاده خوبی شده و با عنایت به شرایط اقلیمی کشورمان، از انرژی خورشیدی بهره کافی برده شود، خوب است. نیروگاه خورشیدی انرژی پاک و بدون آب است.
وی اضافه کرد: این خوب است که در نیروگاه های خورشیدی از کیلووات به مگاوات آمده ایم. این کار بزرگی است که امروز نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی افتتاح می نماییم. این مورد برای ما بسیار مهم می باشد. باید با توسعه تکنولوژی به سمتی برویم که هر کسی پشت بام خودش را تبدیل به نیروگاه خورشیدی کند و مازاد را به دولت بفروشد. ما برای آینده باید به این سمت حرکت نماییم.
روحانی اظهار داشت: این خوب است که با آغاز به کار سد و خط انتقال آب، مردم از آب شرب با کیفیتی برخوردار خواهند شد. همانطور که وزیر نیرو گفتند، اگر این افتتاح نبود به مانند سال قبل با مشکل قطعی آب روبرو بودیم. کار بسیار ارزشمندی است که انجام گرفته و خط انتقالی به طول ۷۷ کیلومتر امروز افتتاح می شود. همینطور مردم سعادت شهر هم امروز از این طرح برای بهره بردن از آب شرب بهره می برند. همانطور که اشاره کردم ما در هر فرصت دو ماهه به یک تصفیه خانه می رسیم. در طول این هشت سال از آغاز دولت تا آخر آن، هر دو ماه یک تصفیه خانه افتتاح می نماییم که این برای ما خیلی خوب است. در روزهای باسعادت میلاد امام رضا (ع) هستیم و با توسل به ایشان امروز این افتتاح ها را انجام می دهیم.
رئیس جمهور اظهار داشت: از مردم عزیز فارس می خواهم که به سفارش های بهداشتی گوش دهند تا به خوبی از شرایط سخت امروز عبور نماییم. نباید بگذاریم که از وضعیت اخطار به وضعیت قرمز در مبحث کرونا تغییر وضعیت دهیم.
وی اظهار داشت: به مردم شیراز برای افتتاح تصفیه خانه آب و فاضلاب و افتتاح نیروگاه خورشیدی تبریک می گویم و قدم خوبی برداشته شده است. امروز مردم می توانند هم از لحاظ محیط زیست آرامش داشته باشند و هم منابع آب جدیدی برای آشامیدن، مصارف صنعتی و کشاورزی در دسترس خواهند داشت. استان کرمانشاه همچون استان هایی است که در وضع کرونا دارای وضعیت قرمز است و در بحث امروز جلسه کرونا، در مورد وضعیت مناطق قرمز صحبت خواهیم کرد.
رئیس جمهور در ادامه این مراسم با تبریک تولد امام رضا (ع) خدمت مردم عزیز ایران، تصریح کرد: همیشه این برای ما ایرانی ها افتخار بوده است که در پناه و لطف امام رضا بوده و هستیم.
روحانی افزود: امروز شاهد افتتاح طرح و پروژه هایی در استان فارس و کرمانشاه بودیم. چون بخشی از این افتتاح ها در زمینه تصفیه خانه آب، فاضلاب و سد بود و با عنایت به این که هر دوی این استان ها از لحاظ آب، وضعیت خوبی ندارند، بسیار مهم بودند. من از همه مدیران، مهندسان و کارگران در وزارت نیرو و بخش خصوصی تشکر می کنم. کارهای بزرگی صورت گرفته که در حوزه شهری ما امروز بنا به آمار وزیر نیرو حدود ۹۹.۹۹ درصد جمعیت از آب شرب پایدار برخوردار می باشند و در بخش روستایی بیشتر از ۸۲ درصد از آب بهداشتی بهره می برند. این برای جمهوری اسلامی یک افتخار است.
رئیس قوه مجریه اضافه کرد: اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم به صورت متوسط هر دو ماه سد مخزنی ملی را افتتاح نماییم، هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح نماییم و هر ۵۰ روز یک تصفیه خانه آب شهری را افتتاح نماییم، برای ما بسیار اهمیت دارد.
روحانی عنوان کرد: مردم ما می دانند در زمان پیروزی انقلاب اسلامی کل تصفیه خانه های فاضلاب کشور فقط چهار عدد بوده که امروز به تعداد ۲۴۲ تصفیه خانه فاضلاب رسیدیم. امروز در واقع دویست و چهل و دومین تصفیه خانه را افتتاح کردیم و تا آخر دولت باز هم افتتاح خواهیم کرد. در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ما فقط ۲۷ تصفیه خانه داشتیم و امروز تعداد ۱۵۶ تصفیه خانه را افتتاح کردیم که ۳۷ تصفیه خانه در دولت یازدهم و دوازدهم بود.
رئیس جمهور تصریح کرد: این به معنای این است که از آغاز کار دولت یازدهم و دوازدهم یک حرکت بسیار خوب، جهش وار و جهادی در این حوزه تحقق پیدا کرده و امروز شاهد ثمرات خوب آن هستیم. ما در شرایط فشار، کرونا، تحریم و شرایطی هستیم که هر روز ستمگر و ابرقدرتی مانند آمریکا ما را تحت فشار و تهدید و تحریم قرار می دهد.
روحانی افزود: آنچه پیش از انقلاب اسلامی و پس از انقلاب بوده سبب شده است تا ما با افتخار حرف می زنیم. اینکه از چهار تصفیه خانه به ۲۴۲ تصفیه خانه فاضلاب برسیم و از ۲۷ تصفیه خانه آب به ۱۵۶ تصفیه خانه برسیم، افتخار ما است.
وی اظهار داشت: این به مفهوم آن است که حرکت ما حرکتی پر شتاب بوده است. هم بخش دولتی و هم خصوصی برای آبادانی سرزمین خود کوشیده اند. من در اینجا باید به دو نکته اشاره کنم. نکته اول مساله نظم، ترتیب، زمانبندی و وعده دقیق دادن به مردم است. گاهی به مردم می گوئیم ان شاءالله در این دولت تعدادی سد را افتتاح می کنیم؛ اما برخی مواقع دقیق تر صحبت می نماییم و می گوئیم تا امروز ۴۳ سد را افتتاح کردیم و تا آخر دولت هم ۵۸ سد را افتتاح می نماییم.
روحانی عنوان کرد: این یکی از آرزوهای من بود که دقیق و با آمار وزمانبندی صحبت کنم. در کشورهای غربی و اروپایی اینگونه است و تاریخ دقیق را برای آخر پروژه اعلام می کنند. در کشور ما بحمدالله در زمینه الف و ب یعنی در بخش آب و برق به این مرحله رسیدیم. البته باید تا آخر به پیش برویم.
وی خاطرنشان کرد: اینکه وزیر ما می گوید در این ۶ ماه چه طرح هایی افتتاح شده، در ۶ ماه چه طرح هایی افتتاح می شود و در سال آینده که حدود ۵ الی ۶ ماه در دولت ما است، هم چه طرح هایی افتتاح می شود، خیلی خوب است. منظم بودن، با برنامه بودن، با محاسبه حرکت کردن و دقیق بودن مردم را بانشاط و امیدوار می کند.
رئیس جمهور تصریح کرد: فقط دبستان نیست که بگوییم اول سال تحصیلی ۳۱ شهریور است و آخر آن، چندم خرداد است. البته سال جاری انشاالله مدارس زودتر آغاز می شود. ما باید با زمانبندی با مردم صحبت نماییم.
روحانی افزود: نکته دومی که می خواستم تاکید کنم، مبحث غرب کشور است. در مبحث غرب کشور، کارهای بزرگی انجام شده است اینکه اشاره شد ما در مناطق مرزی کشور که عمدتاً مناطق غربی کشور است، ما ۵۳ سد را به ثمر رساندیم که ۲۳ سد آن در دولت یازدهم و دوازدهم بوده است که ۴۵ درصد این سدها بوده است.
وی اظهار داشت: افتتاح این سدها آثار زیادی دارد که من نمی خواهم به آن اشاره کنم. این افتتاح ها سبب آبادانی سرزمین ما در غرب کشور خواهد شد. به خصوص شهرهایی که در دوران دفاع مقدس در اوج حملات دشمن بودند و بخشی از آن در اشغال دشمن بود.
رئیس قوه مجریه اضافه کرد: ما در مورد سدی حرف می زنیم به نام سد شرف شاه که در کرمانشاه قرار گرفته و آب آن در گیلان غرب در منطقه سومار است. سوماری که در دوران جنگ توسط عراق اشغال و ویران شده بود. آب این سد سبب آبادانی سومار می شود. ما امروز به ایستادگی، جهاد و مقاومت مردم گیلان غرب، کرمانشاه و سومار جواب می دهیم که در آن شرایط سخت مقاومت و ایستادگی کردند.
روحانی عنوان کرد: این شهر به وسیله این سد انشالله آباد خواهد شد و توسعه میابد. کشاورزی، صنعت و آب آشامیدنی مردمش مهم می باشد. من به وزیر خارجه و وزیر راه می گویم که تلاش نماییم با آبادانی سومار، این شهر یکی از نقاط مرزی تجاری ما با عراق در آینده باشد.
وی خاطرنشان کرد: روبروی سومار شهر مندلیب عراق قرار گرفته و نزدیکترین راه به بعقوبه، سامرا، کردستان عراق و شمال بغداد است. این منطقه در خط میانه قرار گرفته و سومار می تواند در آینده شهری مرزی مهمی برای تبادل کالا با عراق باشد. امروز قدم خیلی خوب و بزرگی برداشته شد.
رئیس جمهور تصریح کرد: خدمت مردم عزیزمان عرض کنم که تا آخر سال جاری قدم های بسیار خوبی برای استان های غربی ما، یعنی کرمانشاه، ایلام و خوزستان برداشته خواهد شد که طرح های گرمسیری و سدها بیشتر مربوط به اسلام آباد است. انشاالله تا آخر سال افتتاح های خوبی هم در بخش کشاورزی خواهیم داشت. ۱۸ هزار هکتار در حال طراحی برای کانال کشی، زه کشی، لوله کشی و تجهیز هستند. آخرین گزارشی که روز گذشته به دستم رسید نشان می داد که بیشتر از ۱۰ هزار هکتار آماده شده و امسال باقی این میزان هم آماده می شود.
روحانی افزود: ازاین رو ما طرح های مهمی را برای غرب کشور خواهیم داشت. برای رفاه و آبادانی این منطقه طرح های خوبی افتتاح خواهند شد و امیدوارم خداوند به ما توفیق دهد تا همه طرح هایی که در جدول پروژه های سال ۹۹ و ۱۴۰۰ ما هست را عملیاتی و اجرایی نماییم. مردم ما هم همیشه پرنشاط باشند و بدانند که به رغم فشار، تحریم و تهدید، مردم، دولت و مسئولین همواره آمادگی دارند تا در حد توان به مردم خدمت رسانی کرده و برای رفع مشکلات مردم اقدام نمایند.منبع:

1399/04/12
13:52:46
5.0 / 5
2424
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام