در پیام جداگانه به روسا و دبیران كل مجامع بین المللی

رئیس مجلس خواهان توقف سریع سیاست های خصمانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی شد

رئیس مجلس خواهان توقف سریع سیاست های خصمانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی شد

خبرگزاری نام: رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیام های جداگانه به روساء و دبیران كل مجامع بین المللی و نهادهای بین المللی پارلمانی خواهان اتخـاذ گام موثر برای مقابله و توقف اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیام های جداگانه به آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، خانم گابرئیلا کوئواس بارون رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی، محمد قریشی نیاس دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، محمدرضا مجیدی دبیرکل مجمع مجالس آسیایی و یوسف العثیمین، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، بر مواضع قاطع مجلس شورای اسلامی برای توقف فوری اقدامات اشغالگرانه، تحریک آمیز، غیرقانونی و ناقض صلح و امنیت بین المللی از جانب رژیم صهیونیستی و پشتیبانی از حقوق مردم مظلوم فلسطین، تصریح کرد.
متن کامل پیام محمدباقر قالیباف به شرح زیر است:
«همانگونه که مستحضرید، رژیم اشغالگر قدس در شرایط پیچیده کنونی که جامعه بین المللی درگیر بحران جهانی کووید ـ ۱۹ و مهار آن است، در ادامه تشدید سیاست های توسعه طلبانه و طرح های اشغالگرانه خویش و بدون توجه به قطعنامه های سازمان ملل متحد و مخالفت های سیاسی، پارلمانی و افکار عمومی جهان، درصدد الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین اشغالی فلسطین است.
این نیّات و اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی، نقض صریح و آشکار مقررات بین المللی و مغایر اسناد مصوب سازمان ملل متحد، بخصوص قطعنامه ۲۲۳۴ شورای امنیت و تجاوزی جدید ضد ملّت فلسطین و حقوق تاریخی آن است. بدون شک ادامه روند اشغال فلسطین و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین، عامل اصلی تداوم تنش ها و تهدید مزمن صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است که نتایج جبران ناپذیر و عواقب جدی بر صلح و امنیت منطقه و جهان دارد.
به رغم آن که خیلی از کشورهای جهان، نهادهای بین المللی و در رأس آن، سازمان ملل متحد و خیلی از مجامع حقوق بشری همچون شورای حقوق بشر با اقدامات توسعه طلبانه و ضد بشری رژیم صهیونیستی مخالف بوده و بارها در اسناد خویش بر غیرقانونی بودن آن تصریح کرده اند، اما شوربختانه رژیم صهیونیستی در دوره های مختلف و به شیوه های متفاوت، به صورت منظّم با اعمال سیاست های ضد بشری و غیرقانونی ضد فلسطینیان اقدام نموده و نهادهای بیـن المللی گام موثّری برای مقابله و توقف اقدامات غیرقانونی و غیرمشروع این رژیم بعمل نیاورده اند. به نظر می آید الان زمان مناسبی در اتخـاذ گام موثر برای مقابله و توقف اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی است.
اینجانب ضمن تاکید بر حقوق مردم مظلوم فلسطین و محکومیت شدید اقدامات خصمانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تاکید می کنم که اینگونه اقدامات هیچگاه و ابداً مشروعیتی برای رژیم صهیونیستی ایجاد نخواهد کرد و از سازمان ها و مجامع بین المللی و پارلمانی انتظار می رود برپایه اصول بنیادین حقوق بشر و اهداف و اصول مندرج در منشور ملل متحد، تمهیدات لازم، تعهد عملی و گام های ملموس را برای توقف سریع سیاست های خصمانه و توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی بردارند.
مجلس شورای اسلامی قویا بر اتخاذ مواضع مناسب در قبال روند نادیده گرفتن حقوق تاریخی ملّت مظلوم فلسطین تاکید کرده و خواهان بکارگیری تمامی ساز و کارها، چارچوب ها و ابزارهای ممکن برای توقف فوری اقدامات اشغالگرانه، تحریک آمیز، غیرقانونی و ناقض صلح و امنیت بین المللی از جانب رژیم صهیونیستی و پشتیبانی از حقوق مردم مظلوم فلسطین است.»1399/04/11
13:48:48
5.0 / 5
2481
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام