چین:

بحران كنونی نتیجه خروج آمریكا از برجام است

بحران كنونی نتیجه خروج آمریكا از برجام است

خبرگزاری نام: نماینده چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه 2231 اظهار داشت: ما مخالف كوشش های آمریكا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستیم و باتوجه به این كه كه آمریكا از برجام خارج شده، نمی تواند از مكانیزم ماشه استفاده نماید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، ژانک چون اظهار نمود: برجام یک توافقنامه چندجانبه است که در نهایت به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد منجر گردید.
وی با بیان این که «دلیل بحرانی که حالا با آن روبه رو هستیم خروج آمریکا از برجام و تحریم های یک جانبه آمریکا مقابل ایران است»، اظهار داشت: این اقدام مغایر با اهداف ذکر شده در برجام است.
وی ادامه داد: آمریکا تصمیم گرفته که معافیت های هسته ای ایران در قالب برجام را تمدید نکند و این مساله نیز به ضرر برجام است. ما از آمریکا می خواهیم که تحریم های یک جانبه و غیرقانونی اش مقابل ایران را رها کند و به برجام بازگردد و به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل متحد بازگردد و به آن عمل کند.
این دیپلمات چینی در شورای امنیت سازمان ملل متحد اشاره کرد: چین مخالف کوشش های آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران است و معتقدیم که باید قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت اجرایی شود.
وی با بیان این که آمریکا از برجام خارج شده است و باتوجه به این خروج نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده نماید، اظهار داشت: پایبندی کامل به برجام تنها مسیر پیشرفت ما دراین زمینه است.
او اضافه کرد: ما از ایران می خواهیم از انجام اقداماتی که ممکنست به ضرر برجام باشد، خودداری کند و در همین جا مخالفت چین را با قطعنامه اخیر شورای حکام مقابل کارهای هسته ای ایران اعلام می نماییم و از همه می خواهیم از آمادگی ایران برای همکاری با آژانس استفاده کنند.
این دیپلمات چینی اضافه کرد: اجرای برجام به نفع همه طرف هاست و باید مشکلات بوسیله رایزنی و گفت و گو حل شود.
منبع:

1399/04/10
23:40:55
5.0 / 5
2468
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام