ابوترابی:

دادستانی به موضوع احتكار خانه های خالی ورود كند

دادستانی به موضوع احتكار خانه های خالی ورود كند

به گزارش خبرگزاری نام اصفهان یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دادستانی باید به موضوع احتكار خانه های خالی ورود پیدا كند، چونكه الان بیش از دو میلیون و 500 هزار خانه خالی در كشور داریم.ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با ایسنا در مورد افزایش لجام گسیخته قیمت مسکن و اجاره بهای آن، اظهار نمود: در بحث مشکل گرانی مسکن باید چند کار را هم زمان با یکدیگر انجام دهیم. در وهله نخست باید به کسانی که در حال ساخت مسکن هستند و به سبب تورم بالا نتوانستند کار ادامه ساخت را انجام دهند، وام مناسب داده شود.

وی با اعلان اینکه مسکن جزء کالاهای اساسی مردم است، اضافه کرد: در مرحله بعد باید دادستانی به موضوع احتکار خانه های خالی ورود پیدا کند، چونکه الان بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار خانه خالی در کشور داریم که اگر این خانه ها با قیمت مناسب اجاره داده شود بدون شک قیمت مسکن و اجاره بهای آن به شدت کاهش پیدا می کند و در کوتاه مدت این راهکارها جواب می دهد.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: دادستانی همانطور که به موضوع احتکار سایر کالاها ورود می کند در موضوع احتکار خانه های خالی هم می تواند ورود کند.

ابوترابی افزود: اما در بلندمدت برای حل معضل مسکن، اصلاح قوانین در ساخت و سازها باید مدنظر قرار گیرد و در بحث کمیسیون ماده پنج، شهرسازی ها و تغییر کاربری ها آسان تر شود.

منبع:

1399/04/10
13:23:52
5.0 / 5
2782
تگهای خبر: دادستان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام