بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی مجلس به مناسبت سالگرد ارتحال امام (ره)

بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی مجلس به مناسبت سالگرد ارتحال امام (ره)

به گزارش خبرگزاری نام نمایندگان اقلیت های دینی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای به مناسب سی و یكمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) یكدلی و یكپارچگی آحاد ملت را مورد توجه بنیانگذار انقلاب عنوان و خاطرنشان كردند: تبلور آنرا در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آنرا در قانون اساسی می بینیم.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، متن بیانیه نمایندگان اقلیت های دینی مجلس به شرح زیر است:
«جامعه ایرانی که در پهنای تاریخ تمدن ساز خود و در گستره پر تنوع جغرافیا و اقلیم خود همیشه عنصر اصلی هویت خودرا با فرهنگ دینی تعریف کرده و می کند، اوج آنرا در انقلاب اسلامی با هدایت معمار بزرگ آن امام خمینی (ره) به منصه ظهور رساند.
امام همچون رهبری بلامنازع، با فراست، دورنگر چشم اندازی مشخص از رهروان ملت بزرگ ایران تصویر نمود و ملت نیز برخاسته از ریشه فرهنگ و باور های خود سر در این راه نهاد. جوامع پیروان ادیان الهی کشور نیز که همیشه با هسته اصیل ملت یک دل و همگام بوده در این فرصت به موج حضور پیوست و بر تکالیف و حضور در روند انقلاب و سیر تکاملی آن واقف و پایمردی نشان داد که اوج آنرا در دوران دفاع مقدس شاهد بوده ایم.
حال که در آستانه سالگرد رحلت آن بزرگ مرد تاریخ و انقلاب اسلامی ایران هستیم، بیش از پیش بر میراث حق طلبانه و برجسته امام خود آگاه گشته ایم. چونکه بر اساس درایت ایشان بود که یکدلی و یکپارچگی آحاد ملت از همان ابتدا مورد توجه بود، عنایتی ویژه که تبلور آنرا در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آنرا در قانون اساسی می بینیم.
ما نمایندگان جوامع پیروان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب، روسای سه قوه، مسئولان کشوری و لشکری و مردم شریف ایران اطمینان داریم که رهروی ملت در راه اصیل انقلاب همچنان راهگشای موانع و مشکلات و با حفظ استقلال و اتکا به نفس وصول به اهداف والا و مشترک را ممکن خواهد ساخت.
آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال کشور
همایون سامه یح نجف آبادی نماینده کلیمیان
اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان
روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب
شارلی انویه تکیه نماینده آشوریان وکلدانیان»1399/03/13
23:12:33
5.0 / 5
2648
تگهای خبر: قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام