نوباوه:

شبكه خانگی به دست صدا و سیما مدیریت شود

شبكه خانگی به دست صدا و سیما مدیریت شود

به گزارش خبرگزاری نام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه اینگونه مدیریت شبكه خانگی در آینده امكان دارد مشكلاتی را ایجاد كند تصریح كرد: شبكه خانگی باید به صدا و سیما بازگردد و صدا و سیما موظف است این مورد را مدیریت كند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: از نمایندگان مجلس یازدهم می خواهم نگاه کلان را مورد توجه قرار دهند. باآنکه باید به مناطق روستایی و محروم توجه لازم را داشته باشیم ولی فراموش کردن نگاه کلان صدمه سراسری به بار می آورد.
وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشت توجه به مبحث تولید است. باید دقت کنیم که هر چه تولید می نماییم در بازار اطراف کشور خریدار دارد. صرفاً اعمال مبحث جهش تولید با شعارهایی که می دهیم در سازمان های دولتی و صدا و سیما انجام خواهد شد؟ نیاز داریم که یک برنامه کلان در اینباره داشته باشیم. باید یک جریان هماهنگ در بحث جهش تولید ایجاد شود.
نماینده مردم تهران در مجلس بیان نمود: برای مثال تولید سیب زمینی و پیاز افزوده شده ولی در کنار خیابان به چهارپایان خورانده می شود. باید دقت کنیم که این افزایش چند برابری تولید را باید به کجا صادر کنیم؟ چه کسی باید این را سازمان بدهد؟ وظیفه امور خارجه برای مساله صادرات کمتر از وزارت صنعت نیست. وزارت خارجه درباره این رایزنی اقتصادی چه می کند؟ اتحادیه اروپا ۲۸ کشور دارد. کل میزان مبادلات ما با این ۲۸ کشور به میزان ۵۰ درصد مبادلات اقتصادی ما با افغانستان ارزش دارد. برای چی باید برای این کشورها تره خرد کنیم؟
وزارت خارجه برای توسعه روابط با این ۲۰۰ کشور اقدام لازم را انجام دهد. برای برون رفت از اقتصاد تک محصولی نفت بارها صحبت شده ولی آیا اقدامی عملی انجام شده است؟ ۱۰۰ سال است که در کشور سابقه مبحث مدیریت نفت داریم اما امروز چه تجربه ای در اینباره حاصل کرده ایم؟ یک اقدام انقلابی در تغییر نقش پتروپالایشگاه ها رخ داد که اقدام مثبت مجلس دهم بود از طرفی باید توجه به شرکت های دانش بنیان مورد قانونگذاری قرار گیرد. شهرک های پتروشیمی و تبدیل پتروشیمی از گاز امری مهم می باشد. همین دولت و وزارت نفت مخالف مساله تولید بنزین بود اما نتیجه آنرا شاهد بودیم.
نوباوه وطن اظهار نمود: متاسفانه نسبت به فضای مجازی، افزایش کیفیت محتوای برنامه های صدا و سیما، شبکه های داخلی و اینترنت ملی بی توجه بودیم. ۲۰ سال است که شاهد ورود اینترنت به کشور بوده ایم. آیا وزارت ارشاد در اینباره حتی یک خط قانون نوشته است؟ بر مبنای اصل ۱۷۵ قانون اساسی هر نوع بستری برای پخش برنامه های آنلاین در هر زیرساختی ۱۰۰ درصد زیر نظر صدا و سیماست. وزارت ارشاد در اینباره بگوید، چون که شبکه خانگی در آینده مشکلی اساسی است و باید در آینده به صدا و سیما برگردد و صدا و سیما موظف است این مساله را مدیریت کند.
او در آخر افزود: از زحمات قوه قضائیه تقدیر می نماییم، اما آقای رئیس قوه قضائیه خانه زنی را خراب می کنند ولی شما هم می گویید چرا کاخ خراب نشد و کوخ خراب شد؟ شما چرا به این مورد ورود نمی کنید؟ با اینکه در بحث مبارزه با فساد در قوه قضائیه خوب عمل می شود ولی باید از نقش سازمان های اطلاعاتی و امنیتی بیشتر استفاده گردد.1399/03/13
13:30:39
5.0 / 5
2746
تگهای خبر: دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام