حجت الاسلام صنعت پور :

عدم برگزاری مراسم روز قدس، به مفهوم فراموشی نفرت ضد اسرائیل نیست

عدم برگزاری مراسم روز قدس، به مفهوم فراموشی نفرت ضد اسرائیل نیست

به گزارش خبرگزاری نام رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد ارتش اظهار داشت: عدم راهپیمایی به مفهوم فراموشی ارزش ها، فراموشی نفرت ضد اسرائیل و فراموشی ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی نیست و دشمن هم به این مورد آگاه است.حجت الاسلام صنعت پور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اهمیت روز قدس و تأثیرش در معادلات جهانی، تصریح کرد: دشمن پیش از انقلاب تمام تلاش خویش را کرد که مسئله قدس را بعنوان منازعه قومی و نژادی بین اعراب و اسرائیل مطرح کند اما امام خمینی (ره) با بیان موضع خود روح تازه ای به بعد اسلامی این جریان داد و مسئله فلسطین از بعد ملی به بعد اسلامی و جهانی تبدیل شد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور اسلامی وظیفه داشت به پشتیبانی از مظلوم برخیزد و در قرآن، روایات، قانون اساسی و … بر دفاع از مظلوم تاکید شده، از منظر قرآن کریم منطق ما «لا تَظلِمونَ و لا تُظلَمون» نه ظلم کنید و نه زیر بار ظلم بروید و یا این حدیث معروف که کسی اگر صدای فردی را بشنود که از مسلمانان استغاثه و درخواست کند اگر اجابت نکند مسلمان نیست. این پشتوانه های معرفتی سبب شد مرحوم امام آخرین روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام نموده و بدون کمترین هزینه، بهترین و بیشترین بهره برداری سیاسی را رقم بزند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد ارتش اظهار داشت: به فضل الهی مردم چهل سال است که به این فریضه سیاسی در کنار فریضه عبادی روزه عمل می کنند، نه تنها مردم ما بلکه مردم صدها کشور مشروعیت اسرائیل را زیر سوال می برند و این یک اهرم فشار ضد رژیم صهیونیستی ست و به حمد الله اسرائیل که روزی بلند پروازان شعار از نیل تا فرات را سر می داد و خواستار توسعه بود، امروز در مرزهای خود گرفتار وحشت است و امنیت ندارد. در کنار این راهپیمایی، شکل گیری جریان مقاومت سبب شده اسرائیل روز به روز به جای توسعه طلبی و ایده های خیال پردازان به خود برگردد و به تعبیر مقام معظم رهبری در سال ۹۴، تا ۲۵ سال دیگر کشوری به نام اسرائیل وجود نخواهد داشت.
حجت الاسلام صنعت پور با اشاره به عدم برگزاری راهپیمائی روز قدس سال جاری اظهار داشت: نداشتن راهپیمایی سال جاری مانند نداشتن اجتماعات دینی ما از منطقی عقلانی پیروی می کند و این نشان دهنده عقلانیت مذهب و دین ماست و نشان داده است که مراجع دینی ما به شرایط موجود توجه دارند. پس عدم راهپیمایی به مفهوم فراموشی ارزش ها، فراموشی نفرت ضد اسرائیل و فراموشی ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی نیست و دشمن هم به این مورد آگاه است و اگر بخواهد تجزیه و تحلیل دیگری داشته باشد خام اندیشی ست. نکته دیگر این است که اگر ما سال جاری حضور فیزیکی در خیابان ها نداریم از جهت معنوی و فکری و ذهنی، با قلم و بیان نخبگان، نویسندگان، گویندگان و برگزاری کنفرانس ها در بستر فضای مجازی و سخنان مقام معظم رهبری در روز قدس می توانیم موجی ایجاد نماییم که کارکردی بسیار بالاتر از راهپیمایی فیزیکی داشته باشد.
وی اضافه کرد: در بحث کرونا نظام غرب گرفتار صدمه های فراوانی شده و جمهوری اسلامی در اوج تحریم ها خیلی خوب توانسته با این ویروس روبرو شود و حتی توانسته در حوزه سلامت به سایر کشورها کمک نماید، به نظر می آید در دوران بعد از کرونا ضعف غرب به پشتیبانی از جریان فلسطین کمک نماید البته این موضوعی ست که کارشناسان باید در ارتباط با آن نظر بدهند. کرونا هیچ تاثیری نمی تواند در جریان مقاومت داشته باشد و ان شاءالله سال آینده شاهد حضور مضاعف مردم باشیم و طبق فرمایش رهبر انقلاب بزودی اسرائیل از بین برود و به تعبیر امام اسرائیل از صحنه روزگار محو شود. این یک پیشبینی عادی نیست ما امیدواریم که این مورد بزودی محقق شود. دوران بعد از کرونا دوران سردی جریان مقاومت نخواهد بود، جریان مقاومت روز به روز مقاوم تر و منسجم تر خواهد بود تا شاهد نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.

1399/03/02
22:32:04
5.0 / 5
2496
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام