سردار شریف:

ماهواره نور نشان داد كه تحریم ها مانع رشد علمی كشور نشده است

ماهواره نور نشان داد كه تحریم ها مانع رشد علمی كشور نشده است

به گزارش خبرگزاری نام سخنگوی سپاه پاسداران اظهار داشت: پرتاب ماهواره نور نشان داد كه تحریم ها رشد علمی كشورمان را متوقف نكرده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران در گفتگوی تلفنی با برنامه «در انتهای الوند» ضمن اشاره به پرتاب ماهواره نور اظهار داشت: تقریباً همه رسانه های داخلی و خارجی این مساله را پوشش دادند و فکر می کنم زاویه پنهانی وجود ندارد که بخواهم در موردش حرف بزنم؛ می خواهم این موفقیت بزرگ را که مرهون تلاش فرزندان ایران عزیزمان در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و ترم جدیدی از دستیابی به علوم فضایی و نظامی را به مجموعه کشور هدیه داد را خدمت ملت ایران تبریک بگویم. این کار بزرگ در آستانه ماه مبارک رمضان رخ داد و خیر و برکتی دوچندان داشت.
وی تاکید کرد: باید بگویم نخستین موردی بود که در این نوع کارها همه دشمنان ما به دستیابی جمهوری اسلامی به دانش فضایی اذعان کردند؛ البته آنان در مراحل مختلفی قدرت ما را انکار کردند و بعداً پذیرفتند؛ اما این اتفاق جز معدود مواردی بود که در همان ابتدا پذیرفتند و به رسمیت شناختند.
سخنگوی سپاه در مورد بازخوردهای جهانی این اتفاق اظهار داشت: بازخورد جهانی این اتفاق این بود که آمریکایی ها و اروپایی ها اذعان کردند که تحریم ها نتوانسته هیچ خللی در پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی پیش بیاورد و با وجود وجود تحریم های سنگین جوانان این کشور با عزم و اراده توانستند راهی که طراحی نموده بودند را طی کنند.
سردار شریف اضافه کرد: این جمله کلیدی آنان بود و اذعان کردند که بااینکه تحریم ها وضعیت معیشتی مردم را تحت تأثیر قرار داده است؛ اما نتوانسته پیشرفت های علمی کشور را متوقف نماید. گروه دیگر آنان نیز گفتند که اگر کشوری در سایه تحریم بتواند چنین اقداماتی را انجام دهد، بطور قطع قادر می باشد که اقدامات دیگری ازجمله تامین معیشت مردم خودرا هم انجام دهد.
وی اشاره کرد: بعد دیگر اندیشمندان و متخصصان بودند که به پیشرفت های شگرف فرزندان این ملت در طول سال های گذشته اذعان کردند، ما در جریان دفاع مقدس، در حوزه دفاعی و نظامی بسیار مظلوم واقع شدیم و از همان جا بود که جرقه های اینکه ایران قوی، توانمند و مجهز در حوزه های دفاعی داشته باشیم زده شد تا بتوانیم از جغرافیای خود، مردم خودمان و غیره به خوبی حراست نماییم.
سخنگوی سپاه در پاسخ به سؤالی در خصوص این که چه نمره ای به کوشش های سپاه پاسداران بعد از انقلاب اسلامی می دهد، اظهار داشت: هیچ زمان مدعی نیستیم و نباید مدعی باشیم که در انتهای راه هستیم؛ اما باید بگویم زمانی که این کشور تحویل فرزندان انقلاب شد در بسیاری از حوزه ها نمره قابل قبولی نداشتیم؛ اما فکر می کنم که حالا باید نمره ۱۸-۱۹ به خود بدهیم.
سردار رمضان شریف افزود: می خواهم از همه دانشمندان، مسئولین، جناح های سیاسی و آحاد مردم که در این روزها تبریکات زیادی را به سپاه پاسداران ارسال کردند، تشکر کنم و اطمینان بدهم که فرزندانشان در سپاه پاسداران همیشه به عزت و توسعه ایران اسلامی می اندیشند و لحظه ای را برای قدرتمند سازی کشور از دست نخواهند داد.
وی درباره اقدامات سپاه در مبارزه با کرونا عنوان کرد: متناسب با شرایطی که در آن قرار داریم و باتوجه به مصوبات ستاد ملی کرونا، کمک های سپاه پاسداران و بسیج همچنان ادامه دارد؛ روزهای اول بحث بهداشت و در اختیار قرار دادن بیمارستان ها و ایجاد نقاهتگاه ها در مراکز استانها و تهران را در دستور کار داشتیم. این نیازی بود که ستاد ملی کرونا و وزیر بهداشت درخواست داشتند؛ اما در ایام بعد شرایط متفاوت تر شد و به کارگیری خانواده بسیج و سپاه برای ضدعفونی کردن مراکز تجمع بزرگ ازجمله بیمارستان ها را شاهد بودیم.
سخنگوی سپاه پاسداران اشاره کرد: اخیراً نیز پس از فرمایشات رهبری در خصوص کمک مؤمنانه به کسانی که شغلشان را در جریان کرونا ازدست داده بودند و مشکل دارند قرارگاهی را تحت عنوان قرارگاه امام حسن (ع) راه اندازی کردیم و تابحال یک میلیون و پانصد هزار بسته معیشتی برای ۳.۵ میلیون خانواده تهیه شده است که مرحله دوم و سوم آن در طول ماه مبارک رمضان صورت خواهد گرفت.
گفتنی است، «در انتهای الوند» به تهیه کنندگی امیرحسین آذر و سردبیری سید مسعود مرعشی کاری از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷: ۴۰ تا ۹: ۲۰ بامداد به صورت زنده پخش می شود. این برنامه از بخش های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و … تشکیل شده است و از مجریان آن می توان به نجمه جودکی، حامد مهربانی، مجید یحیایی اشاره نمود.


منبع:

1399/02/08
22:24:46
5.0 / 5
3003
تگهای خبر: زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام