یك عضو فراكسیون ولایی مجلس:

سیاستمداران باید به آینده پژوهی سیاسی توجه جدی تری داشته باشند

سیاستمداران باید به آینده پژوهی سیاسی توجه جدی تری داشته باشند

خبرگزاری نام: یك عضو فراكسیون ولایی مجلس اشاره كرد: یكی از درس های مهمی كه شیوع گسترده ویروس كرونا برای سیاستمداران داشته است، توجه به پیش بینی و آینده پژوهی در حوزه سیاست است.


محمد جواد کولیوند در گفت و گو با ایسنا، درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر فضای سیاسی کشور، بیان کرد: بطور کلی حوادث طبیعی و غیر طبیعی بر روی هر یک از فاکتورهای اقتصادی، سیاسی، فردی و اجتماعی اثرگذار می باشد. شیوع ویروس کرونا نیز بر روی حوزه های مختلف اثر خودرا داشته است. شیوع گسترده این ویروس موجب توقف کارهای سیاسی شده است. بعنوان مثال مجلس شورای اسلامی مدتی به دنبال شیوع این ویروس تعطیل شد.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه با اعلان اینکه جلسات گوناگون گروه ها و احزاب سیاسی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و اختلاف نظرهای سیاسی نیز بیش از گذشته نمایان شده است، اظهار نمود: اما یکی از درس های مهمی که شیوع گسترده این ویروس برای سیاستمداران داشته است، توجه به پیش بینی و آینده پژوهی در حوزه سیاست است. سیاستمداران باید توجه داشته باشند که تصمیمات آنان در حوزه های مختلف چه تاثیری بر گروه های مختلف جامعه گذاشته و چه هزینه هایی را به دنبال دارد. باید با نگاه آگاهانه تری به مسائل نگریست.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: توجه به سلامت و معیشت مردم دو مولفه اساسی بوده که باید اولویت مسئولان و ارکان نظام در این روزها باشد. نمی توان این دو مولفه را از یکدیگر جدا دید و فقط به مسئله سلامت پرداخت. هر دو حوزه حائز اهمیت می باشد و باید برای سلامت و معیشت مردم برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.
کولیوند در آخر اشاره کرد: موج سواری سیاسی همیشه وجود داشته است و عموما موج سواران افرادی هستند که می بینند بودن در کجای تصمیمات، به نفع آنان است. به این افراد سفارش می کنم که به خودشان بیایند و از شرایط برای تاختن به افراد سوءاستفاده نکنند.
منبع:

1399/02/05
21:03:36
5.0 / 5
2815
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام